Platba NFC čipem

Muž žije s čipem pod kůží. Rukou platí za kafe a baví se pohledy vyděšených prodavaček

  • Muž má pod kůží čip
  • Platí tak za kávu i plechovku z automatu
  • Už nikdy neztratím peněženku, směje se

Jeden technologický nadšenec z Velké Británie snil vždy o tom, že se stane kyborgem, což se mu nakonec splnilo. Žije s implantovaným čipem pod kůží ruky a může díky němu platit jako s běžnou bezkontaktní kartou. Tvrdí, že to má jen samé výhody a navíc ho baví pohledy zmatených prodejců, když k terminálu přikládá zápěstí.


Nepřehlédněte: Blíží se konec sdílení účtů na Netflixu? Firma zavádí novou a úplně zbytečnou funkci, jen o tom zatím neví


Chlapík se stal napůl kyborgem, pod kůží má čip

Muž se se svým příběhem svěřil na sociální síti TikTok, kde prozradil, že zaplatil asi 200 liber (v přepočtu 5 660 korun) za to, že si nechal do hřbetu ruky implantovat čip, který funguje stejně jako bezkontaktní karta. 

Když platí v kavárně za kafe, nemusí hledat peněženku nebo tahat telefon z kapsy. Pouze k terminálu přiloží ruku. Stejně tak, když si chce v obchodě koupit něco k jídlu, ale přiložením ruky k snímači platí třeba i v automatu na jízdenky pro MHD nebo když natankuje do auta.

Brit sdílel na svém TikToku hned několik videí, ve kterých ostatním vysvětluje, jaké má očipování výhody. Upřesnil, že si do těla nechal implantovat čip od Walletmor, což je známý start-up.

Samotný čip využívá technologii NFC (Near Field Communication), kterou používají pro bezkontaktní platby i chytré telefony. To znamená, že nevyužívá žádný zdroj energie ani nevysílá žádné rádiové vlny. Místo toho se vytváří kolem čipu magnetické pole, které ukládá malé množství platebních údajů, s nimiž čtečky karet komunikují.

Pod narkózu nemusíte

Samotný lékařský zákrok nevyžaduje anestezii a trvá přibližně 15 minut. Chirurgové vytvoří v kůži malou mezeru a implantát do ní zasunou. Poté ránu zašijí a nechají zahojit.

Šťastný kyborg závěrem dodal, že si do telefonu akorát musel nainstalovat aplikaci nazvanou iCard, do které lze vkládat peníze v různých měnách ze standardního bankovního účtu. Tato aplikace funguje stejně jako služba Apple Pay, ale místo placení telefonem je s aplikací spárován čip v ruce.

Zdroj náhledové fotografie: Obsahovka / Pixabay, zdroj: Daily Star

Total
0
Shares
1 komentář

Comments are closed.