Bitcoin, kryptoměna

Muž omylem vyhodil nepoužívaný disk s 8000 bitcoiny, prohledat skládku mu pomohou robotičtí psi

  • Brit hledá na skládce svůj starý disk, má tam miliardy
  • Nyní přišel s novým plánem, jak se k bitcoinům znovu dostat

Brit James Howells se stále nesmířil s tím, že před lety omylem vyhodil pevný disk s 8000 bitcoiny. Už několik let prohledává velkou skládku na jihu Walesu, zatím bez úspěchu. Teď přišel s novým plánem, jak se k bohatství dostat.


Nepřehlédněte: Explodoval další telefon čínského výrobce. Stížnosti poškozeného se firma vysmála


Vyhodil disk s nesmírným bohatstvím

James Howells získal virtuální měnu bitcoin v roce 2009 za hubičku, v současné době se ale hodnota jednoho bitcoinu pohybuje na hranici 550 tisíc korun. Zdrojem ztráty pevného disku s nesmírným bohatstvím je přitom obyčejná sklenice limonády.

Počítač, kde měl bitcoiny uloženy, si Howells totiž jednoho dne omylem polil pitím. Stroj proto rozmontoval a komponenty prodal na bazaru, tedy až na disk, který si uložil do šuplíku. V domnění, že z něj veškerá data přenesl, ho však za několik let omylem vyhodil. Když si uvědomil, co provedl, myslel si, že je vše ztraceno. Vydal se skládku prohledat, ale byl bez šance. Nic však nevzdal.

Hodnota pevného disku se neustále mění s cenou bitcoinu, ale má hodnotu kolem 4,5 miliardy korun na základě aktuální ceny kryptoměny. To už je pořádná motivace, a tak Howells vymyslel plán, jak 110 000 tun odpadu prohledat a k disku se dostat.

Najdte ztracený disk?

Najít bitcoiny by mu měli pomoci systematicky pracující lidští třídiči a dva robotičtí psi od americké společnosti Boston Dynamics, kteří by prohledávali půdu a vše analyzovali. Jeden z robotů by se měl jmenovat Satoši, stejně jako anonymní vývojář používající pseudonym Satoši Nakamoto, který měnu Bitcoin v roce 2009 vytvořil.

Howells bohužel stále nedostal zelenou k prohledání skládky od vedení města. Pokud by mu vyšli vstříc, je ochoten městu darovat 25 procent z prodeje kryptoměny. Úředníci ale jeho žádost zamítli. „Jeho návrhy představují významné ekologické riziko, které nemůžeme akceptovat,“ sdělili v prohlášení. Zdrcený „miliardář“ proto již uvedl, že to tak nenechá a plánuje se obrátit na soud.

Zdroj náhledové fotografie: Pixabay, zdroj: The Sun

Total
0
Shares