Musk vs. Twitter

Nákup Twitteru má pikantní dohru. „Budou padat hlavy,“ vzkázal Musk

  • Elon Musk koupil Twitter
  • Objevuje se však celá řada spekulací
  • Odkrývá se i pozadí obřího dealu

Elon Musk koupil Twitter za 44 miliard dolarů. To, jestli k formálnímu převzetí dojde, je však věc druhá. Jak jsem totiž avizoval již dříve, objevují se spekulace, že však přece jen hodí pomyslnou zpátečku; jednak kvůli pádu akcií Tesly jakožto nepřímého důsledku a jednak proto, aby si pojistil hladkou expanzi na čínském trhu.

Musk si splnil sen

Celé to však zavání snahou o nějaký boom, nežli skutečná fakta. Ostatně, jak je to doopravdy, se dozvíme v nejbližších dnech. Co je však v tento okamžik mnohem zajímavější, je způsob, jakým Musk přesvědčil banky, aby obří transakci kryly.


Nepřehlédněte: Rusové se vrátí do doby sovětských digiher. Plánují spustit výrobu vlastních procesorů


Peníze
Zdroj: Alexander Mils, Unsplash

Podle Bloombergu charakterizoval nabídku jako snahu vylepšit Twitteru renomé a maximálně se zasadit o svobodu projevu a názorů. Ušlechtilé, nemyslíte? Ale s touhle květinkovou argumentací můžete exhibovat někde u táboráku.

A teď sundat růžové brýle!

Jakmile stojíte tváří v tvář šéfům velkých bankovních institucí, miliardář – nemiliardář, Musk – neMusk, musíte nabídnout víc. Takže v plénu z jeho úst zazněly výrazy jako: vylepšit cash flow, snížit provozní náklady, zredukovat počet pracovních míst.

Bylo naivní si myslet, že s příchodem nového majitele se změní pouze vize společnosti? Ale kdepak! Bez ohledu na cokoliv je tohle byznys jako každý jiný.

Zdroj náhledové fotografie: Marten Bjork, Unsplash (ilustrační)

Total
1
Shares