Elon Musk

Musk je snílek. Jeho společnost staví vzdušné zámky, mají jasno kritici

  • Muskova Boring Company chce na Floridu
  • Ta po úspěchu v Las Vegas chystá další Tesla Loop
  • Ozývají se hlasy, že v praxi to nedává  smysl

Boring Company je vrtařský startup, který si v relativně krátkém čase získal světové renomé. A jak by také ne, když za ním nestojí nikdo menší než egocentrický, panovačný a vizionářský playboy Elon Musk. Ale k věci.

Příliš horlivý Musk?

V loňském roce se název Boring Company často skloňoval v souvislosti s novým megalomanským projektem na Floridě. Ten by měl přitom vycházet z Las Vegas Convention Centrer Loop (také LVCC Loop), tříkilometrového vysokorychlostního tunelu, který spojuje tři haly obrovského výstaviště s cílem významně zkrátit přesuny návštěvníků.


Nepřehlédněte: Snadná kolonizace Měsíce? Lidé mohou vyrábět kyslík a palivo přímo z jeho půdy, zjistili vědci


Las Vegas Loop
Zdroj: oficiální fotogalerie, Boring Company

Tento trend se však už v rané fázi nelíbil některým odborníkům i expertům v oblasti urbanizace a dopravní infastruktury. Co jim vlastně vadí? V zásadě tři věci: a) tunel na Floridě nemá „plošný“ dopad, b) blízkost moře může způsobit zaplavení tunelu, c) Musk by se měl soustředit na projekty, které dávají větší smysl.

Forma přebíjí obsah

Poukazují také na to, že mu jde spíše o vlastní prestiž než o naplnění vizionářského potenciálu. Další kritici zdůrazňují, že specifické tunelování Boring Company prakticky v ničem technologicky nepřevyšuje stávající konvenční metody. Přijde jim, že celé Muskovo počínání je spíše jen velká mediální masáž, a nikoliv produktivní snaha.

Zdroj náhledové fotografie: Pixabay

Total
11
Shares
1 komentář
  1. Se mi líbí, jak kazdej kritizuje Muska, ale nikdo nedokázal ani zlomek toho, co řídí on. Možná že má pod sebou velké kapacity, ale ono není jednoduché vybrat si i správné lidi na správné pozice 🙂 ať kritizují, každý má právo na svobodný projev, i ten největší vůl…

Comments are closed.