Musk koupil Twitter

Zařadil Musk zpátečku?! Ozývají se hlasy, že si to s Twitterem nakonec rozmyslel

  • Elon Musk odkoupil Twitter
  • Měl jít o hotovou věc za miliardy
  • Spekuluje se však o opaku

Twitter má nového majitele, což není nic nového. Oficiálním vlastníkem se stal Elon Musk, multimiliardář, filantrop, nejbohatší člověk planety, a hlavně CEO světových značek Tesla a SpaceX.

Fixluje opět Musk?

Už v několika minulých po sobě jdoucích článcích jsme avizovali, že pro něj to de facto znamená splněný sen. Chtěl mít sociální síť, která maximálně akcentuje svobodu slova a názorovou rozmanitost. Jak se říká: kecy v kleci. Uvidíme, až jak to bude vypadat v praxi.

Ale! Víte, že možná ani ne? Jak informují evropská i zahraniční periodika, Twitter možná „zůstane na ocet“ a Musk z celého dealu odstoupí. Osobně si myslím, že je to kec, na kterém je fajn přihřát si polívčičku, jenže faktem zůstává, že šéf Tesly je poměrně známý tím, že rád mění názory v duchu: kam vítr, tam plášť.


Nepřehlédněte: Chcete odstranit vaši adresu a telefonní číslo z vyhledávání na Googlu? Stačí jen požádat


Musíme se ptát, proč by zařadil zpátečku? Těch důvodů může být několik: a) vcelku strmý pád akcií podniku Tesla, b) zvýšená expanze na čínský trh může být trnem v oku tamější vládě z důvodu nepřímého napojení na Twitter (stejný CEO).

Pravda může být jiná

Sice se v této souvislosti řešil právě možný benefit čínské garnitury (rozuměj, propagace režimu v dobrém světle skrze silné celosvětové médium), ale já si myslím, že jde jen o další „žvást“. Čína nepotřebuje západní platformu k jakési seberealizaci a budování lepší image.

Analytici rovněž poukazují na to, že pomyslné vidle do toho hází i tržby, jež zůstaly za očekáváním. Nám nezbývá nic jiného než si pár dní počkat. Třeba je to jen takové víření bubnů a v reálu se tomu všemu Musk ze široka směje. Ani bych se tomu nedivil…

Zdroj náhledové fotografie: Souvik Berenjee, Unsplash (ilustrační)

Total
1
Shares