Chcete odstranit vaši adresu a telefonní číslo z vyhledávání na Googlu? Stačí jen požádat

  • Chcete být zapomenuti na internetu? Máte možnost, stačí zažádat
  • Google nyní dovolí smazání vaší adresy i telefonní čísla z vyhledávání

Vyhledávání na Googlu může být prokletím i požehnáním. Můžete ho používat k nalezení informací o různých tématech, která vás zajímají, ale zároveň může někdo vyhledávání použít k tomu, aby zjistil, kde žijete nebo jaké je vaše telefonní číslo. Technologický gigant si možná rizika naštěstí uvědomuje a přichází s novou iniciativou.


Nepřehlédněte: Hackeři z Anonymous vodí ruské oligarchy na vodítku. Uveřejnili data z jejich oblíbené banky


Google na vás práskne úplně všechno

Google už dříve spustil internetový formulář, pomocí něhož Evropané mohou požádat o odstranění údajů, které ve výsledcích vyhledávání považují za nežádoucí. Před několika lety také spustil stránku, která umožňuje odstranit informace umožňující zjištění totožnosti (PII), které pro uživatele mohou představovat riziko krádeže identity, finančního podvodu, škodlivého přímého kontaktu nebo jiné konkrétní újmy. Ale internet se neustále vyvíjí, informace se objevují na neočekávaných místech a jsou používány novými způsoby, takže se vyvíjí i interní politika společnosti.

Zdroj: Tumisu / Pixabay

Ukliďte citlivé informace

Od nynějška proto uživatelé mohou požádat o odstranění dalších typů informací z výsledků vyhledávání, jako jsou např. telefonní čísla, e-mailové adresy nebo fyzické adresy. Tím ale Google nekončí. Aby vás ochránil před „různými šmejdy“, dovolí vám také odstranit informace, jako jsou důvěrné přihlašovací údaje, pokud se ve výsledcích vyhledávání objeví.

Nečekejte však, že internetová společnost všechna data rovnou smaže. Když odešlete žádost o odstranění, Google na dané webové stránce nejdříve obsah posoudí, aby se ujistil, že neomezí dostupnost dalších obecně užitečných informací.

Je třeba poznamenat, že odstranění obsahu z výsledků vyhledávání na Googlu neznamená, že obsah zcela zmizí z internetu. Jak společnost zdůraznila, pokud uživatelé chtějí, aby něco navždy zmizelo, mají se obrátit přímo na hostitelský web, který informace zobrazuje.

Total
1
Shares