Motorola Frontier

Motorola vyrobí nejšílenější telefon, Frontier bude kyklop se 194Mpx fotoaparátem

  • Více je někdy opravdu více a uvědomuje si to i Motorola
  • Do prodeje proto pošle nový telefon Fronetier
  • Výjimečný bude rekordním rozlišením fotoaparátu

Další skvělý chytrý telefon s operačním systémem Android zanedlouho představí společnost Motorola. Smartphone bude nesmírně zajímavý svou výbavou a v hledáčku by ho už teď měl mít každý, kdo se zajímá o mobilní fotografie.


Nepřehlédněte: Xiaomi posílá MIUI 13 na další telefony, které se prodávají i v Česku. Jaké to jsou?


Motorola vytasí rekordní fotoaparát

Čím vyšší číslo v papírových parametrech mobilního fotoaparátu je, tím lákavěji smartphone pro mnohé potenciální uživatele působí. Vysoké rozlišení navíc výrobci rádi využívají coby marketingový nástroj. Takže se není moc čemu divit, že pro drtivou většinu uživatelů je jedním z hlavních rozhodujících faktorů při výběru nového chytrého mobilu právě i rozlišení fotoaparátu.

Aktuálně nejvyšším rozlišením fotočipu použitého ve smartphonu je 108 Mpx. Spoléhají na něj třeba Galaxy S21 Ultra a S22 Ultra od Samsungu. Brzy se ale dočkáme dalšího pokroku Dokazuje to únik whistleblowera Ice Universe, který naznačuje příchod „nejmegapixovatělejšího“ mobilu.

Fotomobil roku 2022?

Hlavní snímač modelu Motorola Frontier by měl nabídnout neskutečných 194 megapixelů a podporovat optickou stabilizaci obrazu. Mimochodem, fyzická velikost čipu má být 1/1,5 palce. Dříve se spekulovalo, že telefon dostane nový snímač Samsungu Isocell HP1 s rozlišením 200 Mpx. Zřejmě k tomu ale nakonec nedojde. Parametry však nezarmoutí ani dva zbývající fotoaparáty. Ultraširokoúhlý bude mít 50 Mpx a pro přiblížení dané scény poslouží 12Mpx teleobjektiv.

Výborný displej a 125W nabíjení

Nová Motorola nebude žádným kompaktním telefonem. Na přední straně bude mít 6,7palcový pOLED displej s frekvencí 144 Hz. Pod kapotou pak máme očekávat nejlepší procesor současnosti Snapdragon 8 Gen 1 i 4 500mAh akumulátor s podporou 125W kabelového a 50W bezdrátového nabíjení.

Představení Motoroly Frontier zatím není na pořadu dne. Nejdříve se telefonu dočkáme v červenci, tvrdí to alespoň zasvěcené zahraniční zdroje.

Zdroj náhledové fotografie: Angela Compagnone / Unsplash

Total
21
Shares