Motorola Edge 30 Pro

Motorola všem vytře zrak! Monstrum se 144Hz displejem a 200Mpx foťákem dorazí už příští měsíc

  • Motorola chystá nový telefon
  • Nabídne nejnovější Snapdragon
  • A údajně i obří 200Mpx fotoaparát

Motorola potřebuje pořádný vlajkový telefon jako sůl. Jistě, do nejvyššího segmentu se střídavými úspěchy už několikrát nakoukla, ale zpětné reakce uživatelů i ohlasy obecně nehýřily zrovna nadšením. Jen to z mého pohledu trošku paradox, protože například ve střední třídě má tento výrobce spoustu zajímavých modelů.

Nekompromisní Motorola?

Čím víc proužků, tím víc Adidas, vzpomínáte? Jako by se tohohle lidového rčení chytla i populární značka, která se rozhodla nepostávat opodál v krámu mezi regály s kefíry a pečivem. Motorola velmi dobře ví, že na termíny „větší, největší, nejvíc, nejlepší“ zákazníci slyší.

Aktuálně je nejvyšším rozlišením fotočipu použitého v mobilním telefonu 108 megapixelů. Spoléhají na něj třeba Galaxy S21 Ultra a S22 Ultra od Samsungu plus některé modely od Xiaomi a dalších konkurentů.


Nepřehlédněte: Mimozemšťané možná nutí vesmírnou sondu NASA Voyager 1, aby lidstvu posílala nesmysly, myslí si Uri Geller


Motorola Frontier 200 Mpx
Zdroj: Motorola, oficiální promo / Weibo

Super fotoaparát i výbava

To však má být v červenci minulost! Populární brand totiž už za měsíc představí ten vůbec „nejmegapixelovější“ smartphone planety. Nabídne hlavní fotoaparát s bezprecedentním rozlišením 200 megapixelů. Jen tak mimochodem, fyzická velikost čipu má být 1/1,5 palce a světelnost f/2.2.

Novinka by měla defaultně pořizovat 50Mpx, resp. 12,5 Mpx snímky (v závislosti na režimu 2 × 2 vs. 4 × 4). Na zádech se bude dále nacházet 50Mpx ultra-širokáč a 12Mpx teleobjektiv. Z další výbavy nemá chybět vlajkový procesor Snapdragon 8+ Gen 1, 125W nabíjení nebo parádní 6,67palcový OLED displej se 120 hertzy.

Zdroj náhledové fotografie: Motorola, tisková zpráva (ilustrační)

Total
0
Shares