Kdy lidstvo obdrží první zprávu od mimozemšťanů?

Mimozemšťané možná nutí vesmírnou sondu NASA Voyager 1, aby lidstvu posílala nesmysly, myslí si Uri Geller

  • Sonda Voyager 1 posílá zpátky na Zemi divné údaje
  • Vědci z NASA se snaží záhadě přijít na kloub
  • Kontaktují nás mimozemšťané?

NASA už několik týdnů řeší problém se sondou Voyager 1. Údaje, které posílá zpátky na Zemi, jsou totiž podle vědců postavené na hlavu. Slavný izraelský iluzionista Uri Geller je toho názoru, že nesmyslná telemetrická data nejsou závadou, jak se mnozí domnívají, ale prvním kontaktem od mimozemšťanů.


Nepřehlédněte: Odborníci bijí na poplach: V žádném případě nepoužívejte Facebook Messenger


Voyager 1 je zmatený

Voyager 1, jedna ze dvou sond NASA vypuštěných před 45 lety a nyní nejvzdálenější vesmírné těleso vytvořené člověkem, stále funguje a posílá na naši planetu nové údaje. V posledních týdnech se však přihodilo něco zvláštního. Ze vzdálenosti více než 22,5 miliardy kilometrů od Země odesílá zmatená data.

V podstatě jde o to, že údaje z telemetrického a řídícího systému (zkráceně AACS) neodpovídají skutečné orientaci sondy, což naznačuje, že je zmatená ohledně své polohy ve vesmíru.

Geller si myslí, že za zmatečnými daty nestojí závada, ale mimozemská civilizace, píše DailyStar. Ve videoposelství na Twitteru Izraelec apeloval na vědce, aby celou věc nezavrhovali a připustili, že jde možná o řízený signál, za kterým stojí vyspělá mimozemská civilizace. Pravdou je, že NASA nikdy neuvedla, kdy konkrétně se problém začal projevovat ani jak dlouho se vše děje.

První mimozemský kontakt?

Vedoucí projektů Voyager 1 a 2 Suzanne Doddová nicméně už dříve uvedla, že sonda je stará téměř 45 let, což je daleko více, než při plánování mise vědci očekávali. Loď se nachází desítky let v prostředí s vysokou radiací, takže nějaká anomálie se podle ní dříve či později dala očekávat. Opravu AACS navíc komplikuje velká vzdálenost. Světlo se k Zemi od sondy dostane za 20 hodin a 33 minut, takže jednoduchá komunikace mezi Zemí a Voyagerem 1 trvá dlouhé dva dny.

Kdo je Geller?

Uri Geller je izraelský iluzionista, který o sobě rád prohlašuje, že má schopnost psychokineze a telepatie, které mu prý předali mimozemšťané. Jeho kritici ho ale považují za obyčejného kouzelníka a šarlatána.

Zdroj náhledové fotografie: Stephen Leonardi / Unsplash

Total
0
Shares
5 komentářů
  1. Napadlo toho celera, proč by se mimozemšťani schovávali dvě a půl hodiny od zeměkoule?

  2. sonda leti 45 let a jeste nema ani vzdalenost jednoho svetelnyho dne.

  3. Existuje teorie gravitační bubliny, takže naopak data mohou vypovídat o její existenci. Zakřivila by totiž prostor.

  4. Jeden dotaz: proč by to dělali ? to fakt nemají jiné starosti
    sami se sebou ?

  5. To je důkaz toho, že žijeme v počítačové hře. Vše dál za Sluneční soustavou je hologram… ;-?

Comments are closed.