iPhone

Mohou levné iPhony fotit jako dalekohled? Díky umělé inteligenci, která funguje jako kouzlo, je to možné

  • Levné iPhony mohou získat teleobjektiv
  • A rozhodně kvůli tomu s telefonem nemusíte do servisu
  • Umělá inteligence totiž dokáže zázraky

V aktuální nabídce Applu nalezneme hned čtveřici iPhonů, které lze rozdělit na základní a „profesionální“ modely. Ačkoliv mezi dvěma zmiňovanými kategoriemi nalezneme řadu rozdílů, zajímavou odlišnost představují fotoaparáty. Zatímco „Pročka“ nabízejí širokoúhlou a ultraširokoúhlou čočku, která je ještě doplněna teleobjektivem, základní modely disponují „pouze“ duální fotosoustavou složenou z širokoúhlého a ultraširokoúhlého objektivu. To znamená, že pokaždé, když majitelé základních iPhonů chtějí vyfotit objekt, který je od nich dál, je výsledkem nepříliš kvalitní snímek postrádající detaily.


Nepřehlédněte: Samsung Galaxy S23 Ultra má rozbitý fotoaparát. Aby fungoval, uživatelé musí snížit kvalitu


Může levný iPhone dodatečně získat teleobjektiv?

Změnit to chtějí vývojáři populární fotoaplikace Halide, kteří do nové verze přidali funkci teleobjektivu. Využít ji mohou majitelé telefonů od prvního iPhonu SE až po nejnovější iPhone 14, uvádí tvůrci.

Pro vysvětlení, jak funguje (jmenuje se Neural Telephoto) a jak Halide vylepšuje snímky v případě digitální zoomu, zveřejnila společnost video, které si můžete prohlédnout zde.

Unikátní iPhone s USB-C
Zdroj: Bagus Hrnawan / Unsplash

Neural Telephoto od Halide

Neural Telephoto využívá strojové učení, tedy umělou inteligenci, a i když nedokáže plně nahradit fyzický teleobjektiv, výsledky by měly být mnohem lepší než u standardního digitálního zoomu.

Aplikaci si můžete zdarma stáhnout v oficiálním obchodě App Store. Je však důležité poznamenat, že Halide vyžaduje předplatné, abyste jsi mohli používat. Kromě toho si můžete zakoupit také doživotní licenci za 59,99 dolaru.

Zdroj náhledové fotografie: Daniela Araya / Unsplash, zdroj: BGR

Total
0
Shares