Samsung One UI 5.0

Mobilní telefony skokově zdraží. Jestli kupujete nový smartphone, jednejte rychle

  • Samsung i ostatní plánují navýšit ceny
  • Nové čipy podraží až o 20 procent
  • Odnesou to i mobilní telefony

Bloomberg přinesl neradostnou zprávu. Agentura tvrdí, že má z první ruky velmi znepokojivé info. Samsung nově plánuje jít ve vleku konkurenčního TSMC a zdraží mobilní čipy.

Další polovodičová krize?

Po nedávné polovodičové krizi, jejíž dozvuky jsou stále patrné i dnes, je to pro spotřebitele další rána. V dohledné budoucnosti si totiž při koupi nového zařízení musí sáhnout hlouběji do kapes.

Bloomberg dodává, že jde o kombinaci několika důležitých faktorů: a) pandemická krize v důsledku nemoci Covid-19 jež zapříčinila lockdown v čínském Šanghaji, b) rostoucí logistické náklady, c) inflace, d) válka na Ukrajině.


Nepřehlédněte: Na WhatsApp už brzy zamíří další skvělá funkce. Bude se vám líbit


Samsung
ilustrační (Zdroj: Mark Chan, Unsplash)

I kdyby šlo teoreticky pouze o zástupné důvody, zdražení je prý nevyhnutelné a výrobci začnou navyšovat ceny ještě v průběhu letošního roku. Zcela jasně se tak nabízí úvaha s koupí mobilu příliš neotálet.

Dražší mobilní telefony už letos

Tato informace je zajímavá zejména proto, protože takový Samsung v souvislosti s chystanými skládacími smartphony Galaxy Z Fold4 a Z Flip4 nepřímo avizoval, že chce do konce roku prodat přibližně 10 milionů kusů a jít s marží níže než je u něj obvyklé.

Ve světle událostí zmíněných výše to však ale vypadá, že se zákazníci dočkají pravého opaku a tyto mobilní telefony se rozhodně nestanou masovou záležitostí, jak z původního sdělení víceméně jasně vyplývá.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ (ilustrační)

Total
0
Shares