Mobilní hry

Nejlepší mobilní hry. Těchto 5 herních pecek prostě musíte mít!

  • Dnes se mrkneme na populární mobilní hry
  • Jsou sice zdarma, ale přesto z vás vysají pár kaček
  • Toto je 5 super tipů na dlouhou chvíli

S ohledem na stále trvající pandemickou situaci, kdy jsou mnozí přivázání ke svým domovům, se některým z vás možná hodí pár tipů, jak si hraním zkrátit dlouhou chvílí. Tyhle mobilní hry si rozhodně vyzkoušejte.

Asphalt 9

Na opravdové plnohodnotné pokračování této závodním automobilové arkádovky jsme čekali dlouhých pět let, a když Asphalt 9 v roce 2018 konečně vyšel, byli jsme z něj malinko rozpačití. Hra nepřímo navazuje na svého předchůdce a pokrok v detailech i grafice je znát.

Ale! Zatímco starší „Osmička“ se profilovala jako free-to-play gamesa, která je navíc prošpikovaná nejrůznějšími pakety za prachy, novější „Devítka“ tento koncept povyšuje na zcela jiný level, a my si nejsme úplně jistí, jestli je to dobře.

Hra totiž dost sází na efekt. Všeho moc a klidně i víc. K dispozici máte samořízení, takže díky umělé inteligenci de facto tu hlavní práci odedře za vás (dá se vypnout), plus další prvky: 2x poklepání na brzdu otočí vaše auto o celých 360°, což je v kombinaci se skokánky nebo nejrůznějšími rampami vážně super. A i různé možností nitra spolu s dalšími triky nejsou k zahození. Ale časem tomu nebudete ani věnovat pozornost a přepnete na mód autopilota.

Kariérní růst není špatný a spolu s multiplayerem (hrajete proti hráčům) sbíráte body jak na běžícím pásu. Jenže je to tak zdlouhavé až to bolí. Je vidět, ze Gameloft se znovu podbízí nejrůznějšími balíčky, které vaši reputaci sice urychlí, ale ve výsledku za ně utratíte majlant. Ale když se to vezme kol a kolem, tak pro blázny do aut a opravdu povedených honiček je tahle hra „must“.

Asphalt 9

Download: Android, iOS


Nepřehlédněte: NVIDIA musí dát od ARM ruce pryč. Proti je Apple, Qualcomm, Google i Microsoft


PUBG

PlayerUnknown’s Battlegrounds neboli PUBG je celosvětový fenomén, a není se moc čemu divit. Přitom když před pár lety tato multiplayerová pecka vyšla, úspěch by jí hádal málokdo. V minulosti takřka absolutně okrajový žánr battle royale totiž během pár následujících sezon doslova závratně explodoval do neskutečně gigantických rozměrů. A PUBG je toho jasným důkazem.

My v redakci už něco pamatujeme, takže jsme kontakt s touto vyvřažďovačkou trestuhodně odkládali. I přes její rostoucí popularitu, kterou prostě nešlo ignorovat, jsme neviděli důvod, proč se pouštět do něčeho, kde jste kolikrát až po krk v bahně s nohama a rukama od krve nehledě na neutuchající až paranoidní představu, že za každým keřem nebo stromem na vás míří kulomet.

PUBG (Zdroj: Tencent Games, oficiální fotogalerie)

Toliko teorie. Jakmile se totiž do hry naprosto ponoříte, poprvé vyskočíte z letadla a závratnou rychlostí se se škubnutím padáku přiřítíte na zem nějakého vzdáleného ostrova, je vám jasné, že tohle není pro čajíčky.

A pak už to jde ráz naráz. Otřepete se, první kulka. A takto párkrát dokola. Pak už se vám zrychlí nejen tep, ale i reakce. Začnete instinktivně jednat. Kašlete na schovávání se ve stínech, krčení se v koutě. Čapnete mapu, mrknete na směr smrtící zóny, seberete „kalacha“ a už pádíte vybílit další barák. A tento scénář nikdy neomrzí. Takže pokud máte solidní železo a kus zvířete v sobě, tak PUBG musíte mít.

PUBG

Download: Android, iOS


Fortnite

Další veleznámá řežba, jejíž přesah překročil obvyklá žánrový rámec zejména díky soudním sporům a tahanicím populárního herního studia, které se pustilo do křížku jak s Applem, tak i Googlem. Nicméně, nechme byznys a politikaření stranou.

Krátce po svém uvedení, byl Fortnite vnímán jako totální „uber-cool“ hra planety, která na nějaký čas odsunula megahit PUBG na druhou kolej. Co na tom, že jde v podstatě o to samé v bleděmodrém.

Na začátku každého klání se sejdou desítky hráčů, kteří se spolu řežou až do okamžiku, kdy na stále menším území se spoustou speciálního vybavení zůstane pouze jeden přeživší. Zkrátka a dobře, další battle royale pecka obohacená i o crafting (těžba surovin, strategické vylepšení pozice atd.), jež nabízí naprosto komplexní hratelnost, a navíc se nebere příliš vážně.

Fortnite

Download: Android, iOS


K tématu: Podívejte se na první video ze hry Battlefield Mobile


Call of Duty

Jasně! Tahle pecka na našem (vašem) seznamu taky nesmí chybět! Mobilní verze Call of Duty totiž skalní fanoušky původní adaptace nenechává na pochybách, že to jde i na chytrém telefonu. Rychlá akce, staré známé zbraně, perfektní vzdušná podpora i intuitivní skoro až ikonické mapy, to vše ke této hře neodmyslitelně patří. I s menší úhlopříčkou obrazu se budete zase cítit jako doma.

Nováčkům to bude sice chvíli trvat, ale časem se otrkají a začnou si to dávat „pěkně na pohodu“. A ti zkušenější z vás se s tím nebudou rozpakovat a dají si pořádný týmový deatmatch 5 na 5 nebo Search & Destroy. Pořádná porce zábavy se dostaví okamžitě. A i Killstreaky, které získáváte za odměnu, se počítají. Jste v průšvihu? Přivoláte si vzdušnou podporu a BANG! A co třeba pomoc drona? Taky!

Call of Duty: Mobile (Zdroj: Activision, oficiální fotogalerie)

A samotné ovládání? Ale jo, povedlo se. V základu jedním prstem chodíte a druhým míříte. Střelba probíhá automaticky, nebo si ji vypnete. Dále máte k dispozici doslova přehršel tlačítek pro zamíření, kleknutí či skok, přebíjení, používání podpory a další akce.

CoD Mobile má zkrátka všechno. Skvělou atmosféru, vynikající hratelnost i vymazlenou grafiku. A navíc i pořádný arzenál, takže pokud se z vás náhodou stane druhý Chuck Norris, tak už víte proč.

Call of Duty Mobile

Download: Android, iOS


Black Desert

Patříte mezi fanošky MMORPG? Tak tento titul by neměl ve vaší kolekci určitě chybět. O Black Desert toho bylo v minulých letech napsáno víc než dost, takže to zkrátím.

Jestliže máte už dopředu předsudky, že mobilní verze je příliš očesaná, můžete být v klidu. Tato lahůdka vám zabere opravdu velké množství drahocenného času, láká na slušnou grafiku a je prostě celkově k sežrání. Pro ty neznalé může být zpočátku problém se v prostředí plně zorientovat a také model pay-to-win má své mouchy.

Pokud ale pár menších lapsů zkraje překousnete, na oplátku dostanete opravdu mega-obsáhlý svět, jenž vás obere o desítky a desítky hodiny vašeho života. Samotná hra začíná výběrem jedné z pěti tříd: Witch, Valkyrie, Giant, Ranger a Warrior, tudíž na své si přijde prakticky každý.

V průběhu vylepšování vaší postavy tak budou neustále odemykány nové možnosti, funkce, kouzla, crafting, učení apod. Herní obrazovka je díky tomu doslova posetá jednotlivými volbami, které vám na menším displeji můžou přerůst až přes hlavu, ale stojí to za to. Vyzkoušejte a pak nezapomeňte dát vědět.

Black Desert Mobile

Download: Android, iOS

Zdroj náhledové fotografie: ilustrační, SCREEN POST, Unsplash

Total
6
Shares