Mobily za volantem

Mobil za volant vážně nepatří! Když sněží tak tuplem ne (glosa)

  • Mobily jsou naší nedílnou součástí
  • Někdy je však potřeba je nechat být
  • Do silničního provozu fale nepatří

Pokud byste čekali nějakou fundovanou osvětu nebo nový pohled na věc, tak vás zklamu. Na rovinu říkám, že vám nepovím nic nového. Ale dnešní zkušenost nakumulovaných zážitků mě přesvědčila, že na to účastníci silničního provozu stále trestuhodně dlabou.

Mobily, kam se podíváš

U nás (Zlínský kraj) momentálně sněží jak o život a když pominu to, že někteří na kluzké vozovce kašlou na nějaké dodržování odstupu nebo jízdu krokem, nestačím se divit, kolik lidí se při ztíženém řízení stihne do toho všeho ještě věnovat svému telefonu. Potkám šoféra, který tzv. na pána s mobilem v ruce vyjíždí z benzínky, aby ho za dalších deset minut vytahovali ze škarpy.


Nepřehlédněte: Tesla má problém. Její reklama způsobila několik zranění i smrt!


Mobily za volantem
Ne, není to jen tlachání, je to problém | foto: SHP Online

Nedlouho poté mi pod kola málem vletí teenager, protože: a) hledí do mobilu, b) neví, že i když jedu pomalu, mám delší brzdnou dráhu, c) dění kolem ho vůbec nezajímá. Asi takhle, dokud takové věci čtěte nebo posloucháte zvenčí, tak vás to nepálí. Proč? Protože přece všichni děláme chyby.

Ne, fakt to není pr*el

Jakmile ale v takové situaci v daném okamžiku zběsile dupnete na brzdu, během vteřiny vám před očima jako na plátně proběhne asi tisíc nejrůznějších scénářů, od menšího ťukance, přes pomačkané plechy až po – ano fakt to musím říct – smrt, tak vám cvakají zuby. Touto cestou vás jen snažně prosíme, na silnici buďte bdělí (platí jak pro řidiče, chodce i cyklisty), ohleduplní, a hlavně velmi, velmi opatrní.

Jasně, chápu, jedna vlaštovka jaro nedělá, ale tohle byl jen prostřih v rámci jednoho dne. Opravdu si nedělám iluze, že jsem měl dneska pouze pech a dělám z komára velblouda.

Total
1
Shares