Airpods

Mladík utratil majlant a cestoval přes půl světa, aby vystopoval zloděje, který mu ukradl sluchátka AirPods

  • Láska některých lidí k produktům Applu nezná hranic
  • Mladík utratil desetitisíce, aby sluchátka získal nazpátek

Jsou věci, kterých se člověk nechce vzdát za žádnou cenu a když už o ně přijde, udělá vše, co je v jeho silách, aby je znovu získal zpět. Něco podobného prožil jeden Brit, který utratil jmění, aby vystopoval zloděje, který mu ukradl sluchátka AirPods.


Nepřehlédněte: V žádném případě nepoužívejte Facebook Messenger! Ledaže máte zapnutou tuto funkci


Sluchátka Apple AirPods

Stalo ho to nervy a balík peněz, ale nakonec se se svými oblíbenými sluchátka znovu shledal. Muž jménem Lewis Ellis se serveru Daily Star svěřil s příběhem, který nemá obdoby.

Během jedné z cest ze zahraniční nechal svá oblíbená sluchátka v letadle. Když vycházel z letiště uvědomil si, že AirPody nemá u sebe. Kontaktoval proto personál letiště, ale po čtyřech hodinách čekání vše vzdal a odešel znechuceně domů.

Později zkontroloval polohu AirPodů pomocí aplikace „Najít“ (Find my iPhone) a zjistil, že sluchátka žijí svým vlastním, druhým životem. Pět měsíců sledoval, jak cestují všude možně po světě. „Viděl jsem, jak letěla z Kataru do Káthmándú, než zamířila do malé vesnice v himálajských horách s výhledem na Nepál,“ řekl Lewis Ellis. „Pak si udělala krátký výlet do Thajska, než se konečně vrátila zpět do Dauhá.“

Příběh se šťastným koncem

Brit poté už na nic nečekal a vydal se s přáteli na cestu, na kterou nikdy nezapomene. Když s kamarády dorazil do Dauhá, pokusil se pomocí služby Najít a místního muže Karima sluchátka dohledat.

Sledovali je až do jednoho domu a šli od dveří ke dveřím a snažili se k nim připojit pomocí Bluetooth. A nakonec to vyšlo – tušili, že jsou v bytě, před kterým právě stojí.

Lewis, který měl u sebe originální krabičku se sériovým číslem, řekl: „Věděli jsme, že jsou uvnitř a byl jsem rozhodnutý získat je zpět. Vracel bych se sem každý den, dokud bych je neměl.“

Vše nakonec dobře dopadlo. Dotyčný otevřel, sluchátka vrátil a omluvil se. Lewis se médiím svěřil, že ničeho nelituje. A to, že utratil asi 70 tisíc korun za letenky, jídlo a ubytování, aby získal nazpátek sluchátka za zhruba 5 tisíc, považuje za nejlepší věc, jakou kdy udělal. „Byla to velká zábava,“ uzavřel.

Zdroj náhledové fotografie: Jonas Schindler / Unsplash, zdroj: Daily Star

Total
0
Shares