Windows 12

Microsoft mění zažité pořádky. Windows 12 dorazí dříve, než se čekalo

  • Windows 11 je poslední iterace OS
  • Láká na nový vzhled i uspořádání
  • Windows 12 údajně už v roce 2024

Od masovějšího rozšíření Windows 11 uběhlo hezkých pár měsíců, jimž předcházelo oficiální představení operačního systému vloni 4. října v podvečer středoevropského času. Letošní iterace láká na spoustu novinek, mezigeneračních vylepšení stejně jako lapsů.

Windows 11 lepší, i horší

My jsme pro vás záhy poté připravili takové menší ohlédnutí, kde jsme se zaměřili na to podstatné a co si budeme… Počáteční nadšení vystřídalo vystřízlivění. Nicméně, na nápravu nikdy není pozdě. Je však otázkou, jestli na nářky nebo četné výtky uživatelů v Redmondu vůbec vyslyší.

On je to totiž už takový kolorit. To dobré vývojáři čase přetaví v menší paskvil nebo to odstraní úplně. A to, co je kolikrát navíc, ještě vyšperkují, takže si člověk občas chtě nechtě rve vlasy hrůzou.


Nepřehlédněte: Webbův teleskop dostal vědce do kolen, nový snímek vesmíru je na hranici fyzikálních zákonů


Windows 11
ilustrační, zdroj: Windows, Unsplash

Windows 12 tak brzy?

Už s nástupem Windows 10 v roce 2015 se Microsoft nechal slyšet, že jde o systém, jehož název se v čase nebude měnit. Ukazatelem měly být a jsou aktuální buildy, a ten, kdo chtěl nejnovější vychytávky, si je mohl vyzkoušet v rámci Windows Insider.

Přibližně po šesti letech se objevil Windows 11, a pokud by vás napadlo, že Windows 12 dorazí s větším odstupem, byli byste vedle jak ta jedle (včetně nás). XDA Developers s odvoláním na Windows Central informuje, že nová „Wokna“ budou mít premiéru už za dva roky.

Web avizuje, že se redmondští očividně vrací zpátky ke kořenům, kdy OS vydávali zhruba v tříletém cyklu. Další zajímavostí je také to, že spousta novinek z Windows Insider se nemusí nutně objevit v některé z příštích aktualizací Windows 11, ale Microsoft je údajně po náležitém dopilování oficiálně představí až ve Windows 12.

Zdroj náhledové fotografie: @Windows, Unsplash (ilustrační)

Total
0
Shares