Microsoft přidal VPN do vlastního prohlížeče. Je to výhra?

  • Microsoft Edge přináší novinku
  • Prohlížeč dostává vlastní VPN
  • Jaké jsou pomyslné výhody?

VPN je ve zkratce virtuální privátní síť. Díky ní můžete na internetu přistupovat k jinak nedostupným službám a přitom brouzdat zcela anonymně. Mnohdy je potřeba tuto službu nainstalovat samostatně jako doplněk. Nabídka na trhu je však široká: některé jsou za úplatu, jiné zdarma.


Nepřehlédněte: Hackeři z Anonymous napadli firmu, která kryje špiony ruské tajné služby FSB. Váš čas vypršel, neberou si servítky


VPN jako alfa a omega?

Toto řešení zažívá boom hlavně v posledním měsících kvůli konfliktu na Ukrajině. Ale služba tady samozřejmě existovala dávno předtím a denně ji využívají miliony uživatelů. A aby toho nebylo málo, do vlastního prohlížeče Edge jej zavede i Microsoft.

VPN
ilustrační (Zdroj: Petter Lagson / Unsplash)

Aktuálně je to celé ještě ve fázi testování, ale podle informací z The Verge se dostane co nevidět i na veřejnost. Jenže s radostí přichází i smutek. Ač se to zdá jakkoliv dobře, VPN od Microsoftu bude vyžadovat přihlášení k účtu. Společnost tak bude moct sledovat její využívání.

Vyzkoušej už teď

Pokud o VPN uvažujete, lze si ji nanečisto vyzkoušet. Stačí se přihlásit do programu Microsoft Edge Insider, stáhnout si zkušební verzi a začít ji používat. Ještě předtím je třeba v nastavení prohlížeče aktivovat funkci „Zabezpečená síť“. A dobrá zpráva nakonec? Bude samozřejmě zdarma.

Zdroj náhledové fotografie: tisková zpráva společnosti Microsoft (ilustrační)

Total
0
Shares