Windows 12

Microsoft grilují experti na kyberbezpečnost. V zabezpečení máte díry, rozčilují se

  • Microsoft opět pod palbou
  • Reakce podniku jsou pomalé a neefektivní
  • Experti kritizují jeho postoj k zabezpečení

Microsoft se dostal pod palbu několika firem zabývajících se kybernetickou bezpečností kvůli tomu, jak (ne)zvládá velmi závažné problémy a zranitelnosti operačního systému Windows nebo dalších provázaných služeb.

Podle serverů TechRadarArs Technica, které oslovily několik firem (Orca Security, Tenable apod.) existuje důvodné podezření se domnívat, že redmondský podnik nevnímá otázku zabezpečení jako jasnou prioritu, i když veřejnost přesvědčuje o opaku.

Je Microsoft líný?

Amit Yoran, předseda a v výkonný ředitel společnosti Tenable doslova řekl, citujeme: „Letos v lednu jsme narazili na dvě bezpečnostní díry na analytické platformě Azure Synapse. Microsoft nejenže na opravu potřeboval 89 dní, ale navíc celou situaci bagatelizoval.“


Nepřehlédněte: Záběry jako ze sci-fi filmu! Vrtulník Ingenuity na Marsu vyfotil následky „sedmi minut hrůzy“


Malware
Zdroj: Ed Hardie, Unsplash

„…Až poté, co jim bylo řečeno, že se to chystáme zveřejnit, se jejich postoj změnil. 89 dní od prvního oznámení, že situace je vážná…“

— Amit Yoran, Tenable

Yoran i další bezpečnostní esa mají další výhrady nejen k timingu, ale i k transparentnosti. Americký podnik opakovaně dělá mrtvého brouka a aktualizace posílá do oběhu s trestuhodným zpožděním.

Zdroj náhledové fotografie: Windows, Unsplash (ilustrační)

Total
0
Shares