Xbox

Zkouší Microsoft, co hráči snesou? Xbox už brzy zahltí otravné reklamy

  • Majitelé konzole Xbox by měli zbystřit
  • Microsoft nově zavede i reklamy
  • Prý to hráči ani nepoznají

Podle ověřených informací se hráči konzolí Xbox dočkají popíchnutí ze strany Microsoftu. Jde o krok, který sice moc nepřekvapí, ale radost rozhodně taky neudělá. Nově se ve free to play hrách objeví adware.


Nepřehlédněte: NVIDIA musí dát od ARM ruce pryč. Proti je Apple, Qualcomm, Google i Microsoft


Hlavně nenápadně

Jak uvádí zdroje, nepůjde o klasickou marketingovou masáž, jak jsme už za ta léta zvyklí. Reklamy totiž nebudou v podobě několikasekundových upoutávek, ale ve hře se zobrazí třeba na billboardech, dopravních prostředcích či budovách. Podle amerického podniku jde o řešení ve stylu vlk se nažral a koza zůstala celá. Jinými slovy: prý to hráči takřka nepoznají. (úsměv)

Xbox Series X a Xbox Series S
ilustrační (Zdroj: tisková zpráva Microsoft)

Aby byla novina kompletní, Microsoft ještě poupraví systém zobrazování, např. formou avatarů nebo skinů. Samozřejmě jen od vybraných značek a výrobců. Server The Verge prozradil, že tento trend přitom za žádnou cenu nesníží výrobcům příjmy z reklam.

Xbox nabírá nový směr

Je otázkou, co redmondský kolos vybídlo k takovému kroku. Je docela dobře možné, že chce přilákat ještě více vývojářů anebo s výhledem do budoucna generovat vyšší příjmy. Mně by ale spíš zajímalo, jak takový přístup vnímáte vy, hráči? A abych nezapomněl, změna by mohla proběhnout někdy po letních prázdninách.

Zdroj náhledové fotografie: Jakub Sisulak, Unsplash (ilustrační)

Total
15
Shares
2 komentářů
  1. Před týdnem jsem dal Xbox do krabice a na jeho místo postavil PS5. Takže ať si dělají, co chtějí.

  2. No, má to být prý jen v f2p hrách. Takže to jde asi pochopit. Vše něco stojí.

Comments are closed.