Microsoft

Microsoft vytočil Google i Amazon do běla. Důvodem je změna cloudových služeb

  • Microsoft chystá důležitou změnu
  • Ta zásadně omezuje Google i Amazon

Microsoft se ocitl pod palbou kritiky. Důvodem je změna podmínek licencí v rámci cloudových služeb, informuje GadgetsNow. Server poukazuje na to, že od 1. října 2022 v Redmondu veškeré požadavky zjednoduší a výrazně zpřehlední.

Teze je následující: Microsoft plánuje efektivnější a konkurenceschopnější prostředí. Má to však háček, a tento krok působí na pohled dosti kontraproduktivně v kontextu toho, jak veřejnosti prezentována.


Nepřehlédněte: Na skládce leží počítačový disk s bitcoiny za čtyři miliardy. Smetiště pomůže prohledat umělá inteligence


Google i Amazon zuří

Zástupci obou společností totiž shodně potvrdili, že s nimi Microsoft nepočítá a jejich cloudová řešení z nabídek a obchodu s aplikacemi vyloučí.

Celá situace je krajně nejasná už kvůli tomu, že nové podmínky reflektují stížnost, kterou menší konkurenční subjekty předložily Evropské komisi jako reakci na – jejich slovy – úděsnou situaci a velmi limitující tržní prostředí.

Amazon a Google to však považují za posun opačným směrem a možná právem se cítí odsunuti na druhou kolej. Obě firmy tento krok označily za jednu z dalších nefér praktik, jež je Microsoftu léta vlastní.

Zdroj náhledové fotografie: Ilustrační / FONETECH.CZ

Total
0
Shares