Mobilní hry

Microsoft vs. Activison Blizzard. Největší akvizice v dějinách herního průmyslu naráží v Británii

  • Microsoft kupuje Activision Blizzard
  • Za studio nabídl astronomickou částku
  • Videoherní svět se otřásá v základech

Activision Blizzard stojí za mnoha zvučnými tituly. Stačí vzpomenout Call of Duty, World of Warcraft, Tony Hawk nebo Diablo. Všechny tyto hry ovlivnily mnoho generací hráčů.

Už první spojení vyvolalo bouři

Pokud pomineme fakt, že už předchozí fúze hlasitě rezonovala nejen napříč médii, ale i v samotných řadách skalních příznivců, nejnovější počin zkraje letošního roku nabral na ještě vyšších obrátkách.

Avizovaná částka vyčíslená na astronomických 68,7 miliard amerických dolarů nenechává nikoho na pochybách, že Microsoft má opravdu velké ambice.


Nepřehlédněte: Dopravní prostředek ze sci-fi Transformers? Třípatrová nebeská velryba představuje budoucnost letectví


Microsoft
Ilustrační / Zdroj: FONETECH.CZ

První obavy o „zprznění“ populárních herních franšíz jsou nasnadě, ostatně nejinak tomu bylo i předtím, kdy spousta kritiků poukazovala pouze na jasný byznys plán Activision, nežli snahu posunout i samotný Blizzard.

Ambiciózní Microsoft

Proč by tomu mělo být nově jinak? Správná otázka. Odpovím následovně: pokud zůstanou klíčoví lidé stávajících týmů, o budoucnost bych se tolik nebál. Předpokládám totiž, že Microsoftu jde o víc než udělat nějakou čistku a nastolit nový pořádek.

Manažeři v Redmondu si určitě dali tu práci, aby si spočítali, že i s takto utraceným balíkem, je nejen potenciální, ale hlavně reálný přínos v tom, získat na trhu silné (takřka dominantní) postavení v rámci multiplatformního řešení, tj. konzole Xbox, počítačové i čím dál oblíbenější mobilní hry (šušká se o větší expanzi v rámci Android a iOS).


Nenechte si ujít: Airbusu havarovalo letadlo budoucnosti. Solární Zephyr S létal 64 dní v kuse, než se zřítil v Arizoně


diablo immortal
Ilustrační / Zdroj: Pandhuya Niking, Unsplash

Jde o nefér hru?

A právě to je trnem v oku některým vlivným instancím. Například britský antimonopolní regulační úřad tuto akvizici vnímá jako element, jenž by mohl poškodit hospodářskou soutěž v segmentu herních konzolí stejně jako cloudových her.

Tedy za předpokladu, že by Microsoft odmítl poskytnout konkurentům přístup k nejprodávanějším titulům původního uskupení Activision Blizzard, informuje Gadgets Now.

Zdroj náhledové fotografie: Ilustrační / Screen Post, Unsplash)

Total
0
Shares