Facebook Meta Watch

Meta Watch: Facebook připravuje nové chytré hodinky

  • Facebook chystá nové chytré hodinky
  • Jaké budou nové Meta Watch?

Čím víc Facebook, tím víc v kurzu? Po sérii skandálů a nejrůznějších problémů v rámci vlastních sociálních sítí nebo chatovací aplikace WhatsApp se Američan snaží za historií udělat tlustou čáru a dokázat, že je dospělým, a hlavně seriózním korporátem. Alespoň tak to vnímala nejenom laická, ale i odborná veřejnost záhy poté, co si Facebook změnil jméno na Meta.

Meta Watch? Vypadá to tak

Ale teď z jiného soudku. Technologický kolos, v jehož portfoliu je i projekt Oculus (chytré brýle), vývoj AI plus další experimentální obory, se chce pustit i do segmentu chytrých hodinek, jak informuje web Gizmochina s odvoláním na Bloomberg. Jaké budou Meta Watch a proč se vůbec chce vrhnout do konkurencí nabitého trhu?


Nepřehlédněte: Pozor na malware UltimaSMS! Podvodné aplikace zaplavily TikTok i Instagram


Huawei Watch GT 3
Huawei Watch GT 3, ilustrační | foto: FONETECH.CZ

Odpověď je nasnadě: hlavní síla chystaných hodinek tkví v propojení „socnetů“ Facebook a Instragram s dalšími aktivitami a každodenními činnostmi. Tomu by měla pomoci i dvojice kamer, která poslouží k bleskovému pořizování selfies nebo dalších momentek v dostatečné kvalitě, které uživatel může okamžitě nahrát a nasdílet.

Facebook zatím mlčí

Pokud jde o další detaily, tak tam zatím panuje mlha a šeď. Také se šušká, že Meta Watch se objeví v průběhu příštího roku, ale i tohle je v duchu „jedna paní povídala“.

Total
1
Shares