WhatsApp

Máte podezření, že vás někdo sleduje přes WhatsApp? Zaměstnanec poradil, jak šmírování zastavit

  • Jak si udržet co největší bezpečnost při používání aplikace WhatsApp?
  • Zapněte si tyto čtyři funkce a budete o poznání lépe chráněni

Aplikace WhatsApp obyčejně hodně sází na koncové šifrování (end-to-end) a zaručuje tedy to, že zprávy, které si uživatelé mezi sebou posílají, nevidí nikdo nepovolaný. Nicméně existuje řada funkcí, které si můžete aktivovat a tím svou bezpečnost ještě zvýšit.


Nepřehlédněte: WhatsApp kopíruje Apple. Přináší funkci, která umožňuje sdílet přehrávání hudby či filmů


WhatsApp – tipy na bezpečnost

Jedna z všeobecných rad říká, aby uživatelé zapnuli funkci mizejících zpráv pro všechny své konverzace. WhatsApp umožňuje nastavit, aby zprávy zmizely po 24 hodinách, 7 dnech nebo 90 dnech. Tímto způsobem nebude existovat žádná historie chatu, pokud je funkce zapnutá.

Další funkcí, kterou vysoce postavený zaměstnanec chatovací aplikace doporučuje zapnout, je zámek pro jednotlivé chaty. Jak název napovídá, tato funkce umožňuje uzamknout chaty, které můžete otevřít pouze vy. Můžete dokonce použít „tajné kódy“ a některé chaty zcela skrýt.

Pokud jsou vaše konverzace na WhatsAppu důležité a rádi byste je zachovali, měli byste zapnout zálohování s koncovým šifrováním. To provedete tak, že přejdete do Nastavení => Chaty => Zálohování chatů => Koncové šifrování záloh.

WhatsApp
Zdroj: Mika Baumeister / Unsplash

Zajistí maximální bezpečnost

V neposlední řadě se sluší doporučit aktivovat funkci Ztišit hovory od neznámých volajících. Stačí přejít do Nastavení => Soukromí => Hovory => Ztišit hovory od neznámých volajících. Pod položkou Pokročilé nastavení si jistojistě aktivujte také ochranu IP adresy během hovorů.

„Aby bylo obtížnější zjistit vaši polohu, budou hovory z tohoto zařízení bezpečně přenášeny přes servery WhatsApp. Dojde však ke snížení kvality hovoru,“ uvádí k této funkci zástupce společnosti WhatsApp.

Zdroj náhledové fotografie: Sara Kurfeß / Unsplash, zdroj: 91mobiles

Total
0
Shares