iPhone

Máte iPhone? Když zapnete tuhle funkci, už nikdy nezmeškáte žádný hovor!

  • Přeslechnout příchozí hovor není žádná ostuda
  • Někdy nám to ale může zkomplikovat život

I když máte vyzvánění na iPhonu nastavené na maximum, někdy se stane, že přeslechnete hovor nebo nezaregistrujete příchozí zprávu, a to třeba i ve chvíli, kdy je to důležité. Aby se vám už nikdy nic podobného nestalo, přinášíme několik rad a doporučení.


Nepřehlédněte: Tajemný objekt nad Sluncem připomíná vodopád. Na povrch dopadal z výšky 100 tisíc kilometrů


Tohle by měl znát každý majitel iPhone

Všichni jsme to zažili, mysleli jsme si, že máme vyzvánění nastavené na plnou hlasitost, ale přesto došlo k tomu, že jsme si volání nevšimli. To je obzvlášť frustrující, pokud celý den čekáte na důležitý hovor, například od lékaře nebo na telefonát z práce. Naštěstí jsme pro vás připravili několik tipů, aby se vám něco takového už nikdy nestalo.

Prvním krokem je výběr vlastního vyzvánění pro důležité kontakty. Pokud nevíte, jak nastavit vlastní vyzvánění na iPhonu, je to docela snadné. Přejděte do aplikace Kontakty, vyberte kontakt, klepněte na možnost Upravit a pak rolujte, dokud neuvidíte sekce „Vyzvánění“ a „Zvuk SMS“.

To vám umožní nastavit vlastní vyzvánění (nebo tón zprávy) pro konkrétní kontakt, abyste přesně věděli, kdo vám volá (nebo píše), aniž byste museli kontrolovat telefon. Je to vlastně skvělý způsob, jak zjistit, komu máte zvednout telefon, nebo koho máte zcela ignorovat, ať už je to váš partner, matka nebo zubař.

iPhone
Zdroj: Shiwa Id / Unsplash

Vyzrajte na režim Nerušit

Každý iPhone je vybaven praktickým režimem „Nerušit“, který minimalizuje nebo ztlumí oznámení, když jste zaneprázdněni. Existuje však jednoduchý způsob, jak zajistit, abyste nic nezmeškali. Funkce „Krizová situace“ zajistí, že se vám konkrétní kontakty dovolají i při aktivovaném režimu Nerušit.

Chcete-li tuto funkci povolit, stačí provést stejné kroky jako při nastavení vlastního vyzvánění, ale nahoře ještě musíte zapnout funkci „Krizová situace“. Jakmile tak učiníte, klepnete na tlačítko „Hotovo“, všechny změny se uloží a použijí.

A nakonec je tu ještě jeden fantastický způsob, jak mít přehled o oznámeních, pokud je telefon ztlumený nebo v režimu Nerušit. iPhone vám může posílat oznámení pomocí blikajícího LED světla blesku hlavního fotoaparátu, což vám umožní „být v obraze“ i v hlučném prostředí, kde neslyšíte vyzvánění nebo textové upozornění.

Přejděte do aplikace Nastavení iPhonu, zvolte položku Zpřístupnění, klepněte na možnost Audiovizuální pomůcky a poté zapněte možnost „Výstrahy bleskem LED“. Hotovo! Jen si iPhone nezapomeňte položit displejem na stůl.

Zdroj náhledové fotografie: Daniela Araya / Unsplash, zdroj: Daily Star

Total
0
Shares