V aplikaci Mapy Google se objevil letoun B-2 Spirit

Mapy Google zachytily letící „neviditelný“ bombardér B-2 Spirit. Pokochejte se

  • Mapy Google odhalily tajemství americké armády. Zachytily letoun B-2 Spirit
  • Neviditelný bombardér už se jednou v populární aplikaci objevil, ne však během letu

Aplikace Mapy Google opět zabodovala, když její obsáhlá databáze nově odhalila další nesmírně zajímavý záběr. Po záhadném symbolu v Kazachstánu a zaparkovaném UFO v Rumunsku, služba ukazuje i chloubu amerického letectva, neviditelný bombardér B-2 Spirit. Upozornili na to uživatelé diskusního fóra Reddit.


Nepřehlédněte: Mapy.cz nově najdou, kde je nejlevnější benzín či nafta


B-2: samokřídlo z jiného světa

B-2 Spirit je americký víceúčelový strategický bombardér, využívající technologii stealth, díky které může snadno pronikat i nad velmi dobře střežená území. Mnohými odborníky je považován za nejdražší letoun v historii. Odhaduje se, že na jeho vývoj bylo vynaloženo minimálně 23 miliard dolarů.

Operačně byl bombardér poprvé nasazen v roce 1999 v Kosovu a kromě vysokých bojových schopností si získal slávu i svým konstrukčním návrhem. Díky neobvyklému tvaru křídel vypadá jako netopýr. Vyvinout dokáže maximální rychlost 0,95 Mach, cestovní rychlost ve výšce 12 tisíc metrů je 900 km/h.

V aplikaci Mapy Google se objevil letoun B-2 Spirit
V aplikaci Mapy Google se objevil letoun B-2 Spirit | foto: FONETECH.CZ

Najdete ho v aplikaci Mapy Google

Satelitní záběry planety Google získává z různých zdrojů. Jedním z nich je například soukromá společnost Maxar Technologies. Právě od ní pochází i snímek letícího „neviditelného“ letounu, jehož si všiml redditor s přezdívkou Hippowned.

Fotografie, která zachytila, jak Spirit letí přes část Missouri, je mírně rozostřená a obsahuje zelené, červené a modré barevné prvky. Snímky ze satelitů totiž vznikají kombinací záběrů ve třech vlnových délkách, červené, zelené a modré, vybraných mimo jiné i tak, aby ve výsledném obrázku bylo co nejméně mraků.

Není to poprvé, kdy se B-2 Spirit objevil v Mapách Google. Nový snímek (podívejte se na něj přímo ve službě tady) je však jedinečný tím, že jej zachycuje za letu, kdežto předchozí fotografie bombardér ukazuje na přistávací dráze letecké základny Whiteman.

Dopravní letoun v Mapách Google
Dopravní letoun v Mapách Google | foto: techRadar.com
Total
4
Shares