Mapy.cz

Mapy.cz mají nové letecké snímky. Vysoce kvalitní fotografie dodala TopGis

  • Mapy.cz dostaly nové letecké snímky
  • Snímky nafotila znovu firma TopGis

Populární česká mapová aplikace Mapy.cz vylepšuje letecké snímky, a to na území krajů Královéhradeckého, Pardubického, Jihočeského a Vysočiny. Ortofoto jako již tradičně nafotila specializovaná společnost TopGis.


Psali jsme: Mapy.cz dostanou špičkové panoramatické snímky


TopGis tentokrát dodala Mapy.cz celkem 87 946 dílčích plátů, přičemž každý plát má rozměr 5 000 × 4 000 pixelů. Díky novým mapám uživatelé uvidí nejvýraznější proměny v čase – například silniční obchvaty, městské parky a zástavby, lomy nebo vodní nádrže.

Mapová vrstva znovu nafoceného území obsahuje 1759 GPx dat, které tvoří plochu 27 483 km² území České republiky a celkově zabírají po zpracování 1,4 terabajtů diskové kapacity. Letecké snímky jsou také dostupné v rámci mapového API pro firmy a vývojáře.

Mapy.cz: proměna výrazného postupu kůrovcové kalamity

Proměna výrazného postupu kůrovcové kalamity
Proměna výrazného postupu kůrovcové kalamity | foto: Mapy.cz

V poslední době vylepšují

Mapy.cz procházejí poslední dobou rychlým vývojem. Před nedávnem byly do aplikace doplněny nové funkce, jako například alternativní trasy a služba také umí naplánovat trasu tak, aby se lidé vyhnuli kolonám a dostali se do cíle rychleji. Mapy.cz také dokáží určit, zda se v okolí uživatele, respektive daného mobilního zařízení, objevil člověk pozitivně testovaný na koronavirus.

Total
0
Shares