Apple iPhone 15 Pro Max

Majitelé iPhonů mohou stahovat důležitou aktualizaci, která zabrání nevratnému poškození displeje

  • Apple vydal nový iOS 17.1 pro všechny uživatele
  • Přidává několik novinek a opravuje také vypalování displeje u iPhonu 15 Pro a Pro Max

Apple konečně zpřístupnil dlouho očekávanou aktualizaci iOS 17.1, prakticky první velký update k systému iOS 17. Záplata přináší několik menších novinek, ale pak hlavně opravy mnoha otravných chyb, které se u iPhonů objevily.


Nepřehlédněte: Apple za týden opraví největší chybu iPhonu 15. Vypalování displeje odstraní na dálku


Menší vylepšení a opravy

Nejprve k novinkám. Funkce AirDrop se například naučila pracovat i na internetu, takže nemusíte pro odeslání souboru být vyloženě v blízkosti druhého zařízení. Několika dílčích vylepšení se dočkala také aplikace Apple Music nebo funkce Klidový režim při umístění iPhonu na šířku na bezdrátovou nabíječku.

V hlavní roli je ale oprava nežádoucích chyb. Apple zmiňuje například vyřešení problému s iPhonem 12, který měl emitovat až příliš mnoho negativního zařízení. Přišli na to vědci ve Francii. Tamní vláda pak hrozila zákazem prodeje iPhonu 12 i dalších produktů.

iOS 17.1 také opravuje nefunkční klávesnici, která občas nezobrazovala žádnou reakci při dotyku prsty na displej. Uživatelé proto začali hromadně přecházet na klávesnice třetích stran, jako je třeba Gboard od Googlu nebo Swiftkey od Microsoftu.

Apple iPhone 15 Pro Max displej
Zdroj: Apple

Už žádné vypalování displeje

Asi největším problém však bylo vypalování obrazovky u iPhonu 15 Pro a Pro Max. Oba tyto telefony trpěly chybou, kdy se „obtiskoval“ statický obsah na obrazovku. I tento neduh naštěstí opravuje aktualizace iOS 17.1, která je nyní dostupná i všem uživatelům iPhonu XS a XR, nebo novějších.

Vypalování je problém spojený s displeji založenými na technologii OLED. Tento jev nastává, když je určitý obraz nebo prvek zobrazený na obrazovce po delší dobu, což způsobuje, že se tento obraz stává trvalým a je stále viditelný, i když je zobrazen jiný obsah.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: Apple, 9to5Mac

Total
0
Shares