Apple iPhone 15 Pro Max displej

Apple za týden opraví největší chybu iPhonu 15. Vypalování displeje odstraní na dálku

  • Očekávaná aktualizace iOS 17.1 řeší mnoho problému
  • Mezi nimi například vypalování displejů u iPhonů 15
  • Dorazit by měla příští týden, aktuálně je k dispozici poslední beta

Vypadá to, že Apple v tichosti vyřešil problémy s vypalováním displeje nových iPhonů 15. O tomto neduhu jsme informovali relativně nedávno, objevil se také teprve před pár dny. Uživatelé na sociálních sítích a oficiálním fóru Applu houfně hlásili, že i jejich displej vykazuje známky vypalování.


Nepřehlédněte: iPhone 15 měl být jeden z nejlepších telefonů. Jenže se mu vypalují displeje


iPhone 15 se zbaví vypalování

Vypalování je problém spojený s displeji založenými na technologii OLED. Tento jev nastává, když je určitý obraz nebo prvek zobrazený na obrazovce po delší dobu, což způsobuje, že se tento obraz stává trvalým a je stále viditelný, i když je zobrazen jiný obsah.

Teprve minulý týden se o tomto problému začalo mluvit ve spojitosti s iPhony 15, respektive variantami Pro a Pro Max. Naštěstí to vypadá, že problém není pro displejové panely postižených iPhonů fatální.

Apple iPhone 15 Pro Max
Zdroj: FONETECH.CZ

Problém řeší iOS 17.1

V poslední aktualizaci beta verze iOS 17.1, které se přezdívá „Release Candidate“, tedy verze stejná, jaká půjde za týden do ostrého provozu, se totiž Apple problému věnuje. Přestože oficiálně nepřiznal, že o chybě ví, na posledním místě ve výpisu změn se nachází bod: oprava problému, který mohl způsobovat vypalování displeje.

Potvrzuje se tak již dřívější spekulace, že problém je softwarové rázu a lze jej snadno vyřešit over-the-air (OTA) aktualizací. Ta by měla dorazit v příštím týdnu, nejspíš 24. října.

Kromě toho obsahuje aktualizace iOS 17.1 i další opravy, jako například opravu problému, který při přenosu nebo párování hodinek Apple Watch způsoboval restart některých nastavení. iOS 17.1 také řeší nadměrné vyzařování nebezpečných signálů u iPhonu 12, před kterou varovala francouzská vláda.

Zdroj náhledové fotografie: Apple, zdroj: Apple, 91mobiles

Total
0
Shares