Apple iPhone 15 Pro Max displej

iPhone 15 měl být jeden z nejlepších telefonů. Jenže se mu vypalují displeje

  • iPhone 15 Pro Max má další problém, displej se nebezpečně rychle vypaluje
  • Na internetu se ozvalo několik uživatelů se stejným problémem

Nový iPhone 15 evidentně přitahuje větší pozornost, než by bylo záhodno. Ona pozornost se týká nedobrého technického stavu. Nejprve šlo o loupající se titan a přehřívání. Kritice nyní neunikl ani displej. Podle několika zdrojů u něj dochází k nechvalně známému vypalování.


Nepřehlédněte: Toto jsou nejprodávanější telefony světa. Nepřekvapivě vyhrál iPhone


Vypalování iPhonu 15

Vše přitom nasvědčuje tomu, že nejde o jeden případ z milionu, ale o celkem rozšířený problém. Minulý týden založil uživatel Surfphysics přímo na fóru společnosti Apple diskuzní vlákno, kam nahrál i jednu zajímavou fotku. Na té je patrné, že se do displejového panelu jeho iPhonu „vypálil“ kus klávesnice a další obsah. Údajně jde o iPhone 15 Pro Max, problémy s displejem se však mohou objevovat také u menšího iPhonu 15 Pro. V tuto chvíli navíc nelze vyloučit, že ani u iPhonu 15 a 15 Plus.

„Nedokážu říct, zda se jedná o vypálení obrazovky, nebo o nějaký jiný problém způsobený vadným displejem. Máte iPhone 15 Pro Max, který byl pravděpodobně zakoupen zhruba před dvěma týdny. OLED by neměl vykazovat známky vypálení obrazovky tak rychle,“ komentoval fotografii poškozeného iPhonu uživatel Axel Foley.

Nekvalitní displej?

Podle několika zdrojů by na vině mohla být nekvalitní várka displejů. To by znamenalo, že chyba se může teoreticky týkat tisíců lidí po celém světě.

Vypalování je problém spojený s displeji založenými na technologii OLED. Tento jev nastává, když je určitý obraz nebo prvek zobrazený na obrazovce po delší dobu, což způsobuje, že se tento obraz stává trvalým a je stále viditelný, i když je zobrazen jiný obsah.

V minulosti byl tento problém znát především u televizorů, ojedinělý však není ani u počítačů, tabletů či smartphonů.

Zdroj náhledové fotografie: Apple, zdroj: Apple, Reddit

Total
0
Shares