LG Velvet

LG končí s výrobou smartphonů. Mobilní divizi koupit nikdo nechce

  • LG oznámilo, že odchází z mobilního byznysu
  • Mobilní divize korejské společnosti byla vysoce ztrátová

Před malou chvílí došlo k tomu, o čem jsme psali už před několika dny. Jihokorejská společnost LG oficiálně oznámila, že ukončuje svou činnost v oblasti chytrých telefonů. Co to bezprostředně znamená? Již vydané smartphony se z obchodů stahovat nebudou. Firma zároveň také slíbila, že pro ně po určitou dobu (v závislosti na regionu) ještě bude vydávat softwarové aktualizace.

Původní článek z 22.3 (11:14)

Svého času velmi populární výrobce chytrých telefonů LG se stále topí v problémech. Ještě před pár lety se mohl srovnávat s giganty, jako jsou Apple či Samsung. Stále sílící konkurence především z Číny však udělala své. Prodeje LG spadly na minimum a svého času silný hráč na trhu smartphonů se v současnosti snaží udržet nad vodou – bojuje o přežití.


Psali jsme: Sametové LG Velvet získává Android 11


Na konci ledna LG prostřednictvím ředitele Kwon Bong-seoka oznámilo, že uvažuje o zásadních změnách ve svém podnikání se smartphony. Firma ohlásila, že plánuje odchod z trhu mobilních telefonů a hledá kupce pro svou mobilní divizi.

LG Velvet
LG Velvet | foto: LG

LG vzdalo boj o přežití

LG o možném prodeji divize vyjednávalo s německou společností Volkswagen AG a vietnamskou Vingroup JSC. Podle insiderů, kteří se jednání zúčastnili, však z obchodu sešlo. Situace je zjevně kritická. Pokud se rychle nenajde nový zájemce a obě strany se nedomluví, je prý firma rozhodnuta učinit radikální krok a mobilní divizi zavřít.

Před nedávnem LG ukončilo vývoj svého prvního rolovatelného telefonu a odložilo plánované uvedení všech nových smartphonů pro první polovinu letošního roku. Jasno o budoucnosti bývalé korejské výkladní skříně budeme mít během dubna, kdy by mělo padnout definitivní rozhodnutí.

Total
7
Shares