LG Velvet

LG přemýšlí, že skončí s výrobou mobilních telefonů

  • LG uvažuje, že odejde z mobilního byznysu
  • Mobilní divize korejské společnosti je vysoce ztrátová

LG prostřednictvím ředitele Kwon Bong-seoka oznámilo, že uvažuje o zásadních změnách ve svém podnikání se smartphony. Firma se v tomto segmentu pohybuje řadu let, avšak vůbec se jí nedaří a její ztráty v tomto odvětví lze vyčíslit přibližně na 4,5 miliardy dolarů.

Nestačí na konkurenci

„Jelikož konkurence v průmyslu mobilních telefonů začíná být čím dál lepší, je čas, abychom jim místo přenechali. Firma plánuje celkový odchod z tohoto trhu. To by znamenalo i stáhnutí všech našich mobilních telefonů z prodeje,“ sdělil zaměstnancům Kwon Bong-Seok.

Zákazníci o LG nemají zájem

V poslední době LG uvedlo na trh několik zajímavých mobilů. Kromě modelu Velvet třeba Wing, což je telefon se speciální konstrukcí, která umožňuje rozložit jej do tvaru T. Ani jeden z těchto kousků ale zákazníky příliš neoslovil.

Firma pracuje na rolovacím telefonu

Dle různých zdrojů by během letošního roku mělo dojít k vydání speciálního LG Rollable. Tento smartphone má fungovat tak, že pomocí vytahovatelného displeje zevnitř těla a roztahovací konstrukce boků těla rozšíří plochu hlavního displeje. Pokud se tedy LG chystá opustit mobilní byznys, dojde k tomu zřejmě až příští rok.

Total
0
Shares