LG Velvet

LG neukončí softwarovou podporu stávajících telefonů

  • LG bude vydávat aktualizace pro již vydané mobily
  • Na vybrané telefony může dorazit Android 12
  • Plány společnosti se však mohou kdykoliv změnit

Po letech nezdaru se společnost LG se rozhodla učinit zásadní krok. V dnešním prohlášení uvedla, že opouští trh se smartphony. Definitivní ukončení výroby se očekává v červenci.


Psali jsme: LG končí s výrobou smartphonů. Mobilní divizi koupit nikdo nechce


LG nestačilo na čínské vlčáky

Ještě v roce 2013 patřilo LG k předním výrobcům chytrých telefonů. Na trhu podnik držel třetí příčku, hned za Samsungem a Applem. Vše změnil nástup čínských výrobců, jejichž tempo firma nedokázala zachytit. Dle agentury Counterpoint vloni nebyla ani mezi prvními sedmi nejlepšími výrobci.

Neúnosná situace donutila LG opustit trh s telefony. Do budoucna se firma plánuje zaměřit na jiné produkty. Zejména pak na výrobu součástek pro elektromobily a chytré spotřebiče. U prodejců již vydané smartphony a tablety budou dostupné do vyprodání zásob. Poté z obchodů navždy zmizí.

Budoucnost je nejistá

Výrobce slibuje, že na již vydané modely bude ještě po nějaký čas vydávat aktualizace. Ale tyto plány nejsou vytesány do kamene. LG je navíc známo tím, že si s updaty dává na čas a vydává je často až několik měsíců poté, kdy jsou dostupné pro konkurenční zařízení.

Podle nejmenovaného úředníka společnosti připadá dokonce v úvahu, že pro Velvet a Wing dojde k vydání Androidu 12. Jestli se tak stane, závisí i na postoji společnosti Google, kdy Android 12 oficiálně vydá.

Z prohlášení LG nejsme moc moudří. Vše se nese čistě v hypotetické rovině. Nakonec se může se stát i to, že firma softwarovou podporu utne ve chvíli, kdy se výrobní linky definitivně zastaví.

Total
16
Shares