Xiaomi 13

Lepší výbava než iPhone 15 a za nižší cenu? Xiaomi 14 zaboduje výkonem i „sporákem“ na zádech

  • Smartphone Xiaomi 14 jde do poslední fáze
  • Konečně uniká i kompletní design

Nová vlajková loď Xiaomi 14 bude představena již zítra. Očekává se maximálně našlapaná výbava v čele s procesorem Snapdragon 8 Gen 3 a podle několika předchozích spekulací také lehce pozměněný design. A to potvrzují i nově uniklé oficiální fotky.


Nepřehlédněte: Xiaomi 14 je doslova za rohem. Nejvýkonnější androidový telefon vypálí konkurenci rybník


Xiaomi 14 – zase nový design

Je chvályhodné, že Xiaomi se na rozdíl od svých hlavních soků snaží každý rok přinést jasnou designovou obměnu, aby bylo na první pohled jasné, jaký ročník vlajkové lodě vlastně používáte.

Dle nových obrázků je patrné, že Xiaomi 14 se letos opět trochu promění. Konstrukce a boky zůstanou hranaté, jako tomu bylo vloni. Není úplně jasné, z jakého materiálu monolitická konstrukce telefonu bude, ale na přiložených snímcích to vypadá na broušený lesklý hliník.

Extra péči dostal fotomodul. Ten je nově celý spojený a zalitý jedním ochranným sklem. Vystupující „sporák“ na zádech má zajímavý vroubkovaný materiál kolem a obsahuje trio kamer a duální přisvětlovací blesk.

Displej a fotoaparát

Co obrazovka? Ta by měla být skutečně kompaktní, jak ukazuje srovnání s iPhonem 15. A vypadá to, že se bude chlubit také extrémně tenkými rámečky (jen 1,6 milimetru). Překvapivě působí také horní hrana, která nedisponuje ani mikrofonem, ani infračerveným portem, přitom oba bývají u Xiaomi naprostá klasika.

Když je řeč o fotoaparátu, podílí se na něm Leica a ta také sdílela několik vlastně až uměleckých fotek, které mají pocházet z nového Xiaomi 14. Většina z nich byla pořízena hlavním 50Mpx snímačem s optickou stabilizací obrazu a speciální optikou Leica Vario-Summilux.

Zdroj náhledové fotografie: Xiaomi, zdroj: Gizchina

Total
0
Shares