Xiaomi 12T Pro

Lepší a levnější než iPhone 14! Vyvolení zaměstnanci Xiaomi testují nový supertelefon

  • Xiaomi představí konkurenta iPhonu 14
  • Podle všeho bude chybět jen vodotrysk

To, co letos populární čínský drak začal, chce ještě vylepšit s nacházející vlajkovou řadou. Nejsme si jistí, zda se to nějak dotkne i dalších mobilů značky, avšak jedno je jisté: Xiaomi 13 bude naprostý technologický skvost.


Nepřehlédněte: Xiaomi utekl konkurent iPhonu 14, který má nabídnout výbavu snů. Telefon někdo potají vyfotil ve fabrice


Xiaomi zaútočí na Apple

Xiaomi to má v poslední době rozjeté hned na několika frontách. Kromě toho, že chystá záplavu levných telefonů, připravuje uživatelské prostředí MIUI 14 a ladí operační systém Android 13, tak pracuje i na prémiovém modelu Xiaomi 13.

Jeho hlavním lákadlem má být fotoaparát, který Xiaomi pomůže vyladit světoznámá německá společnost Leica. Parametry jsou zatím nepotvrzené, respektive se informace z různých zdrojů liší.

To platí i pro samotnou sestavu a hlavní fotomodul. Někteří tvrdí, že bude mít monstrózní rozlišení 200 Mpx. Ale telefon zaboduje i mamutím výkonem, o který se postará dosud neuvedený čipset Snapdragon 8 Gen 2.

Xiaomi 13
Zdroj: FONETECH.CZ

Fotoaparát Leica a nejnovější Snapdragon

Nově se ze zahraničních zdrojů dozvídáme, že novinky Xiaomi 13 a Xiaomi 13 Pro právě vstoupily do fáze interního testování. To znamená, že telefony již fyzicky existují a po světě se s nimi toulají vyvolení zaměstnanci čínského podniku, které jejich klíčové funkce testují v provozu.

Mezitím také uniklo, že smartphony jsou si podobné jako vejce vejci a mají displej s vycentrovaným průstřelem pro přední fotoaparát. Pod kapotou údajně tepe již zmiňovaný superčip od amerického Qualcommu. Ze softwarové výbavy nechybí Android 13 a nadstavba MIUI14.

Kódové označení Xiaomi 13 je Fuxi, zatímco Xiaomi 13 Pro firma pojmenovala jako Nuwa. Pokud se nestane něco neočekávaného, jako že třeba na Zemi dopadne ničivý kosmický balvan, oba telefony se začnou prodávat v listopadu.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: XiaomiUI

Total
0
Shares