Leonardo da Vinci předpověděl datum konce světa: Schoval ho do svého obrazu. Kdy tedy nastane?

  • Leonardo da Vinci předpověděl, kdy přijde konec světa
  • Slavný umělec schoval nápovědu do malby Poslední večeře

Kdy stane konec světa? Italská vědkyně Sabrina Sforzová-Galitziová tvrdí, že 1. listopadu 4006. Odvolává se na slavnou malbu Poslední večeře od renesančního umělce Leonardo da Vinciho, který do něj lidstvu ukryl nápovědu, píše server Scienceinfo.


Nepřehlédněte: Nabíjíte svůj telefon přes noc? Podle expertů děláte obrovskou chybu a tady je proč


Konec světa podle Leonarda da Vinci

Leonardo da Vinci je považován za jednoho z největších mozků, které svět kdy poznal. Jako mnoho dalších před i po něm se italský renesanční polyhistor velmi zajímal o konec světa. Podle Sabriny Sforzové-Galitziové předpověděl konec světa i to, že bude mít podobu celosvětové potopy, která začne 21. března 4006 a skončí 1. listopadu téhož roku.

Galitziová ke svému závěru dospěla poté, co prostudovala slavnou malbu Poslední večeře. Výklenek ve zdi ve tvaru půlměsíce nad hlavami Ježíše a jeho společníků podle vědkyně obsahuje „matematický a astrologický rébus“, který se jí podařilo dešifrovat. Kód má obsahovat znaky zvěrokruhu a 24 písmen abecedy, která představují 24 hodin.

„Da Vinciho kód existuje – a není to jen ten, který proslavil Dan Brown,“ je přesvědčena žena, která se na kalifornské univerzitě věnovala studiu umělcových rukopisů a nyní pracuje ve vatikánských archívech.

Vědkyně dále tvrdí, že ke konci svého života da Vinci projevil fascinaci apokalyptickými událostmi a nakreslil řadu kataklyzmatických výjevů. Ty zobrazují ohně pršící z nebe a vroucí moře, zatímco doprovodné poznámky hovoří o výskytu mraků. „Byl to vědec a věřící člověk, který žil v těžké době a skrýval svá poselství, aby nebyl napadán“, řekla.

Da Vinci, Poslední večeře
Zdroj: Wikimedia Commons (volné dílo)

Lidstvo zahubí světová potopa

„Bude vidět temný a ponurý vzduch, bičovaný náporem protichůdných větrů, a hustý vzduch z neustávajícího deště smíšeného s krupobitím, který nese nekonečné množství větví utržených ze stromů a smíchaných s nesčetným množstvím listí,“ píše se v jedné z umělcových poznámek.

„Všude kolem lze vidět úctyhodné stromy, vykořeněné a obnažené zuřivostí větrů… rozvodněné řeky se rozlévají a potápí široké nížiny a jejich obyvatele,“ napsal Da Vinci.

Poslední večeře, která měří 460 × 880 centimetrů, pokrývá celou stěnu v klášteře Santa Maria delle Grazie v Miláně. Da Vinci na malbě začal pracovat v roce 1495 a dokončil ji o tři roky později, tedy v roce 1498.

Zdroj náhledové fotografie: Bing Image Creator (generováno AI), Scienceinfo, Ancient-Code, The Times

Total
0
Shares