Překvapený muž, telefon

Kuriózní případ: Muž se chce soudit s Applem kvůli vlastní nevěře. Ve hře je 146 milionů korun

  • S Angličanem se rozvedla žena kvůli zprávám na iMessage
  • Ty totiž prozradily, že jí byl nevěrný
  • Muž se teď chce soudit s Applem o 146 milionů korun

Absence vlastní sebereflexe občas někoho může dohnat až k soudu. Dalo by se to prohlásit o případu muže z Anglie, který se rozhodl kontaktovat přes iMessage sexuální pracovnici. Následně se pokusil odeslané zprávy odstranit, aby je neviděla jeho manželka. To se však nepodařilo a teď chce kvůli tomu žalovat společnost Apple.


Nepřehlédněte: Apple opravil chybu v iPhonech, která dokázala oživit hanbaté fotografie


Nevěrný muž si stěžuje na Apple

Situace vzala celkem rychlý spád. Richard, muž ve středních letech, omrzelý dvacetiletým vztahem se svou ženou, sáhl po příležitosti užít si se sexuální pracovnicí. Když bylo po všem, rozhodl se zprávy z telefonu smazat.

Nicméně když jeho žena spustila domácí počítače iMac, zprávy staré několik let se znovu objevily, přestože se Richard domníval, že je vymazal. Jeho žena za necelý měsíc požádala o rozvod. Chlapík z toho zůstal perplex. „Pokud vám někdo řekne, že je zpráva smazaná, máte právo věřit, že je smazaná,“ prohlásil nevěrník.

iPhone
Zdroj: Daniela Araya / Unsplash

Soud o 146 milionů

Nyní se muž chystá vstoupit do soudního sporu se společností Apple. Soudit se chce o 5 milionů liber (146,5 milionu korun), o které při rozvodu přišel, a o náklady na právní zastoupení. Tvrdí, že cupertinská společnost nedává jasně najevo, že smazané zprávy se mohou objevit na jiných zařízeních Apple i poté, co byly smazány z iPhonu.

Richard dokonce zmiňuje i to, že rozvod měl negativní dopad i na jeho zdraví: „Opravdu jsem si myslel, že dostanu infarkt. Rozvod je mimořádně stresující proces, navíc máte děti a rodinnou dynamiku. Podle mého názoru je to všechno kvůli tomu, že telefon uvedl, že mé zprávy byly smazány, i když tomu tak nebylo.“

Případ komentoval Simon Walton ze společnosti Rosenblatt, který muže zastupuje: „Společnost Apple uživatelům neříká jasně, co se stane se zprávami, které odesílají a přijímají, a co je důležité, které mažou. V mnoha případech iPhone uživatele informuje, že zprávy byly smazány, ale jak jsme viděli, není to pravda a je to zavádějící, protože se stále nacházejí na jiných propojených zařízeních – což Apple svým uživatelům neříká.“

Zdroj náhledové fotografie: Freepik, zdroj: Metro

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..