Apple iPhone 14

Kšeft jako víno. Samsung si díky Apple iPhone 14 přijde na pořádný balík

  • iPhone 14 se představí už za pár dní
  • Nová řada láká na několik novinek
  • Samsung je téměř výhradním dodavatelem

Jeden z dalších pomyslných vrcholů letošního léta je doslova na spadnutí. Už 7. září v 19:00 hod. středoevropského času Apple představí svoji nejnovější modelovou řadu telefonů iPhone 14.

iPhone 14 dorazí už 7. září

Změn bude na první pohled jako šafránu, přesto budou nové jablečné smartphony zase o fous promakanější a výkonnější díky přitomnosti procesoru A16 Bionic.

Pakliže se však zákulisní šeptanda zakládá na pravdě, nový čipset dostanou pouze iPhone 14 Pro a 14 Pro Max. Z dalších drobností se hodí uvést například pilulkový průstřel pro přední 3D kamerku, který nahradí ikonický (i proklínaný) výřez.


Nepřehlédněte: Na chystaný Samsung Galaxy S23 Ultra se můžete podívat už teď, stačí zajít do obchodu. Výrobce nemá odvahu na změnu?


Samsung Galaxy Z Fold4
Ilustrační / Zdroj: Samsung, TZ

Opět se o faceliftu mluví pouze jen v souvislosti s vrcholnými variantami, ale nechme se překvapit. GSMArena aktuálně informuje, že stejně jako vloni a předloni zajistí většinu dodávek displejů jihokorejský Samsung.

Samsung má obří zakázku

Ten by měl mít až 82% podíl na nových telefonech. Zbytek si mezi sebe rozdělí LG s 12 % a BOE s 6 %. Dále zaznělo info, že Samsung už stihl vyexpedovat 1,8 milionu obrazovek v červnu, respektive 5,35 milionů v červenci a přes 10 milionů v srpnu.

Během září to má být dalších 16,5 milionů, a to se bavíme jen o Samsungu. Jednoduchými počty se dostáváme na cifru cca 34 milionů. Pokud bychom vzali v úvahu ještě LG a BOE, znamená to, že Apple by měl mít pro první tři měsíce prodejů skladem přibližně 40 milionů smartphonů.

Zdroj náhledové fotografie: Sameer / Unsplash

Total
0
Shares