Xiaomi MIUI

Konec ošklivému MIUI? Xiaomi kutí nový systém pro telefony, má to ale háček

  • Xiaomi nejspíš chystá vlastní systém MiOS
  • Nahradit by měl nadstavbu MIUI, i když ne globálně

Podle posledních informací od internetových tipérů se Xiaomi pokusí o podobný majstrštyk, který se podařil Huawei – i když ten k tomu byl přinucen. V sídle firmy totiž vznikl nápad na vlastní operační systém jménem MiOS.


Nepřehlédněte: Propadák od Xiaomi: Nový fotomobil Xiaomi 13T fotí hůř než tři roky staré telefony


Nový systém MiOS

Ten by měl do budoucna nahradit androidovou nadstavbu MIUI, která je mnohým uživatelům trnem v oku. Ještě se však neradujte, stejně jako v případě konkurenčního Huawei, MiOS dost možná vůbec nedorazí do Evropy, hovoří se totiž o tom, že nový softwarový projekt neopustí hranice Čínské lidové republiky. Tedy alespoň prozatím.

Dle dostupných informací chce Xiaomi s novým systémem MiOS ještě více zapřít systémové jádro Android, na kterém by však měl být postaven i nový MiOS.

Mimochodem, Xiaomi zde znovu předvádí svou mírnou posedlost americkým Applem, jehož oblíbený a dlouho používaný mobilní operační systém nese označení „iOS“.

Xiaomi, telefon
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi na Evropu nemyslí

Fanoušci v Evropě by však měli zůstat při zemi. Server Xiaomiui uvádí, že pro Evropu se na dlouhou dobu nic nemění.

„Pokud by k takové změně došlo, pak pouze v Číně. Systém MiOS by nebyl k dispozici celosvětově. V budoucnu by mohl být MiOS potenciálně rozšířen mezi uživatele v Číně jako operační systém založený na Androidu, ale to je ‚hudba budoucnosti‘,“ stojí v článku.

Uživatelé v Evropě tak mohou očekávat brzký příchod nových vlajkových lodí Xiaomi 14 s grafickou nadstavbou MIUI 15. Není však vyloučeno, že právě MIUI se v budoucnu graficky sjednotí s nově vznikajícím systémem MiOS, i když nebude podporovat úplně všechny čínské funkce. Na podobném principu funguje třeba OriginOS od Viva a další nadstavby.

Zdroj náhledové fotografie: N.Tho.Duc / Unsplash, zdroj: Xiaomiui, Gizchina

Total
0
Shares