Netflix

Konec falešných HBO Max rodin: Streamovací služba zamezí sdílení hesel, i v Česku

  • HBO Max zakáže sdílení hesel
  • S omezením přijde ještě letos

Streamovací platforma Netflix v uplynulých měsících učinila několik kroků, které vedly k růstu počtu předplatitelů. Na konci loňského roku začala nabízet levnější předplatné s reklamou a poté představila opatření proti sdílení přístupových hesel mezi uživateli. Zavedení podobných pravidel nyní zvažuje více provozovatelů internetových TV, například Disney+ nebo HBO Max. Obě streamovací služby jsou dostupné v České republice. Změna se tedy dříve či později dotkne i českých uživatelů.


Nepřehlédněte: Windows 11 dostane vítané vylepšení. Restarty počítače během aktualizací už nebudou třeba


Konec sdílení účtů

Podrobnosti o tom, že HBO Max se chystá zakročit proti lidem, kteří svá hesla sdílejí, přinesl zpravodajský server Screentime. Zásah proti sdílení na Max je prý součástí strategie nového výkonného ředitele společnosti Warner Bros. Discovery David Zaslava.

Zaslav chce údajně zvýšit ziskovost streamovací služby a zároveň navýšit počet jejích předplatitelů. Společnost Warner Bros. Discovery kromě potírání sdílení účtů zvažuje i další kroky, aby více vydělala.

Za prvé, Max bude expandovat na nové trhy. Předběžný seznam údajně zahrnuje Francii, Latinskou Ameriku a Austrálii. Podle zprávy se tak stane v nadcházejících 18 měsících. A za druhé, ještě letos začne omezovat sdílení hesel, a to i v Česku.

Otázkou je, jakou strategii služba HBO Max zvolí. Nejpravděpodobnější je, že půjde ve stopách slavnějšího Netflixu, i když bude nejspíš potřebovat nějaký čas pro nasazení vlastního technického řešení.

HBO Max
Zdroj: FONETECH.CZ

První byl Netflix

„Účet na Netflixu je určen pro jednu domácnost. Každý, kdo žije v této domácnosti, může používat Netflix, ať už je kdekoli – doma, na cestách, na dovolené,“ stojí v podmínkách, ve kterých jsou vysvětlovány změny na Netflixu.

Netflix svou politikou dal jasně najevo, že s omezením na domácnost zakročil proti uživatelům, kteří svůj účet sdíleli s více různými lidmi naráz, aby ušetřili. Provozovatelé streamovací služby je nechtěli rovnou odstřihnout, ale donutit je zaplatit – za každou domácnost navíc si Netflix naúčtuje 79 Kč.

Omezeno však je to, kolik domácností jde přidat. U základního tarifu Basic za 199 Kč totiž další domácnost přidat nelze, u Standardu za 259 Kč si je možné připlatit za jednu extra domácnost, u nejvyššího tarifu Premium za 319 Kč pak dvě.

Zdroj náhledové fotografie: mohamed_hassa / Pixabay, zdroj: BGR

Total
0
Shares