Disney+

Konec falešných Disney+ rodin. Bezplatné sdílení účtů skončí již toto léto

  • Disney+ ještě letos zakáže sdílení hesel
  • Vydá se tak cestou Netflixu, který to zavedl již vloni
  • Uživatelé budou muset platit extra poplatek

Streamovací platforma Disney+ přistoupí již toto léto k nepopulárnímu opatření proti sdílení hesel mezi uživateli nad rámec jedné domácnosti. Oznámil to finanční šéf společnosti Disney na středečním setkání s akcionáři.


Nepřehlédněte: Tohle bude lidi bolet. Streamovací televize Disney+ v Česku citelně podraží


Disney+ napodobí Netflix

Podle dostupných podrobností Disney plně přejme princip, který navrhl již vloni Netflix. To znamená, že zakáže uživatelům sdílet hesla nad rámec jedné domácnosti.

Jedno předplatné s až 5 profily tak bude přihlášené na zařízeních v rámci jedné rodiny či domácnosti, nikoliv na dvou místech najednou. Výjimkou jsou samozřejmě dočasné přístupy z jiných IP adres, pokud třeba někdo z domácnosti cestuje.

Pakliže nyní sdílení hesel provádíte a nechcete se současného sdílení předplatného vzdát, budete si moci za extra poplatek přikoupit jednu domácnost navíc. Disney však v tuto chvíli nezveřejnilo výši tohoto poplatku. U Netflixu činí 79 korun měsíčně.

Disney+
Zdroj náhledové fotografie: Mika Baumeister / Unsplash

Zákaz sdílení hesel přijde brzy

„Naším vynikajícím obsahem chceme oslovit co nejširší publikum. Těšíme se na zavedení této nové funkce, která zlepší celkový zážitek zákazníků a rozšíří naši základnu předplatitelů,“ uvedl k chystaný změnám finanční ředitel Disney, Hugh Johnston.

Disney již pro tyto účely upravilo svoje podmínky, ve kterých je vysloveně zakázáno sdílet heslo s kýmkoliv, kdo nepatří do jedné domácnosti. Podmínky platí od 25. ledna pro nové zákazníky a od března pro stávající. Razie proti uživatelům porušujícím tyto podmínky by však měla přijít právě až v létě.

Zdroj náhledové fotografie: Thibault Penin / Unsplash, zdroj: Disney

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..