Vodíková Toyota Lunar Cruiser

Kolonizace Měsíce se blíží. Vesmírné auto Toyota Lunar Cruiser dostalo robotickou ruku

  • Toyota Lunar Cruiser bude mít velikost velké dodávky a dojezd až 10 tisíc km
  • Vozidlo má posádce umožnit pobývat uvnitř bez speciálních kombinéz

Automobilka Toyota ve spolupráci s Japonskou kosmickou agenturou (JAXA) pokračuje ve výrobě kosmického vodíkového vozidla Lunar Cruiser. Gitai Japan, dceřiná společnost Toyoty, teď zkonstruovala robotické rameno, jehož drapák bude vyměnitelný, takže zařízení bude možné přizpůsobit různým druhům činností.


Nepřehlédněte: Na Marsu přistaneme možná už za 5 let. Letenka bude stát bilion dolarů, oznámil Musk


Měsíční vozidlo pro posádku má být připraveno vyrazit do vesmíru do konce této dekády. Cílem je, aby lidé mohli ve vozidlech mimo Zemi jíst, spát, pracovat a komunikovat v bezpečných podmínkách. Kolonizovat Měsíc by mohlo pomoci do roku 2040 a potom také usnadnit život na Marsu.

Vodíková Toyota Lunar Cruiser
Vodíková Toyota Lunar Cruiser. Zdroj: se souhlasem Toyota

Lunární vůz na dálkové ovládání

Toyota Lunar Cruiser má dosahovat velikosti velké dodávky, s místy pro dva a v případě potřeby i pro čtyři pasažéry. Vozidlo má posádce umožnit snadné nasedání a vysedání s plnou výbavou, přičemž kosmonauti budou moci uvnitř pobývat i bez speciálních kombinéz.

Měsíční opravní prostředek mají pohánět palivové články a dojezd bude až 10 tisíc kilometrů, přičemž k dispozici bude v případě potřeby i dálkové ovládání Cruiseru.

Toyota nejsou jenom auta

Toyota není tradičním výrobcem automobilů, ale v posledních letech zkonstruovala i jachty, proudové letouny nebo roboty. U úpatí hory Fuji v Japonsku už delší dobu také buduje experimentální město budoucnosti Woven City, kde se v hlavních rolích představí umělá inteligence, robotika, doprava a technologie s nimi spojené.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem Toyota

Total
1
Shares