Mi Electric Scooter 3

Koloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter 3 představena

  • Covidu ujeďte na koloběžce. Xiaomi představilo nový Mi Scooter 3
  • Elektrické koloběžky představují příjemnou alternativa k bicyklu

Ne každému se stále chce jezdit hromadnou dopravou, ale po městě se auto zase moc nevyplatí. Zajímavou alternativou jsou elektrokoloběžky, které jsou skladné a umí posloužit jako celkem obstojný a rychlý dopravní prostředek. To si uvědomuje i společnost Xiaomi, která představuje novou koloběžku Mi Electric Scooter 3.


Psali jsme: Extrémní koloběžky Kaabo oficiálně vstupují na český trh


Vylepšená kolobrnda

Nově uvedený model Mi Electric Scooter 3 je dalším stylovým městským společníkem při dojíždění do práce a pohybu po městě s vylepšeným uživatelským komfortem a bezpečnostními funkcemi oproti předchůdcům. Na výběr jsou dvě barevná provedení: černé Onyx Black a šedé Gravity Grey.

Mi Electric Scooter 3
Mi Electric Scooter 3 | foto: Xiaomi

Koloběžka má lehké tělo (13,2 kilogramu) a vylepšenou trojitou skládací konstrukci, díky níž ji lze pohodlně přenášet nebo jednoduše složit a uložit na zadní sedadlo auta nebo převážet autobusem či vlakem. Ve složeném stavu koloběžka měří 1108 × 43 × 49 cm, v rozloženém pak 1108 × 43 × 114 cm. Rám je vyroben z vysoce odolné hliníkové slitiny letecké třídy 6.

Mi Electric Scooter 3 dosahuje rychlosti až 25 km/h díky motoru s maximálním výkonem 600 W a zvládá jízdu po svazích s úhlem stoupáním až 16 stupňů, zvládne tedy kratší výlety i projíždky po městě. Přichází však také s novými bezpečnostními prvky. Patří mezi ně rekuperační protiblokovací systém E-ABS a nová zadní oboustranná kotoučová brzda.

V čem se liší od Mi Electric Scooter 2?

  • vyšším výkonem (vyjede svahy se stoupáním až 16 %)
  • vylepšeným mechanismem skládání
  • kotoučovou brzdou s dvoupístkovým třmenem
  • novou černo-modrou barvou
Mi Electric Scooter 3
Mi Electric Scooter 3 | foto: Xiaomi

Cena a dostupnost

Novinku pořídíte za 11 999 korun. Od 1. do 15. srpna získáte k nákupu Mi Electric Scooter 3 v rámci předobjednávky chytré hodinky Mi Watch Lite jako dárek. Akce platí u prodejců Alza, značkových prodejnách Xiaomi a oficiálních e-shopů Xiaomi. Start prodejů je v pondělí 16. srpna.

Total
7
Shares