Nintendo Switch OLED herní konzole

Kladivo na Sony, Xbox a Nintendo?! Uniká herní konzole od Logitech

  • Herní průmysl zažívá renesanci
  • Mít pořádnou konzoli i ovladač je základ
  • Rýsuje se nám další konkurent?

Pokud patříte stejně jako já mezi herní pařany a na konzole nedáte dopustit máte v podstatě tři možnosti: a) Nintendo, b) Sony PlayStation nebo c) Xbox od Microsoftu. Pakliže jste odvěkými fanoušky “plejka”, tak nemáte co řešit.

Herní konzole na vzestupu

V tomto kontextu se však začíná skloňovat další jméno, se kterým se v budoucnu může (nebo musí) počítat. A po vzoru Nintendo Switch nás nejspíš opět čeká konzole do kapsy.

Už zkraje prázdnin uniklo několik nástřelů zařízení Logitech G Gaming Handheld, ale šlo jen o takové nemastné, neslané obrázky. Nově tomu však nasadil korunku uznávaný tipér Evan Blass, který nasdílel reálné fotografie na Twitteru.


Nepřehlédněte: Kulový blesk od Samsungu. Nečekaná aktualizace míří na půl miliardu starých telefonů!


A je to právě form faktor, jenž silně připomíná japonského konkurenta, a to jak tvarem tak celkovým vzezřením. Obrazovku s relativně silnějšími rámečky lemují úchyty s černými páčkami, D-Padem nalevo a klasickými tlačítky X/Y/A/B vpravo.

Logitech to zkusí s Androidem

K dispozici je pak ještě několik dalších, jež jsou umístěna v rozích displeje. Nechybí několik reproduktorů (plus mikrofon), kolébka hlasitosti a přepínač hlasitosti/ztlumení. Konzole poběží na operačním systému Android a herním čipu Snapdragon G3X, který Qualcomm představil vloni.

A kdy že bude premiéra? To je zatím ve hvězdách stejně jako detailnější výčet dalších specifikací. Proslýchá se však, že oficiální představení by mohlo proběhnout ještě letos na podzim.

Zdroj náhledové fotografie: Nintendo / TZ (ilustrační)

Total
0
Shares