Baterie, telefon

Když na iPhonu vypnete tyto funkce, výdrž baterie se výrazně zlepší

  • Baterie ve vašem telefonu postupně degraduje
  • Můžete však učinit několik věcí, abyste výdrž prodloužili

Někteří uživatelé si stěžují, že jim nový iPhone 15 Pro vydrží nabitý sotva jeden celý pracovní den. Pokud i vás trápí podobná nelichotivá zkušenost, anebo máte jiný mobilní telefon, jehož výdrž je více méně neslavná, vyzkoušejte tento fígl.


Nepřehlédněte: Je iPhone 15 nejhorším iPhonem poslední doby? Zákazníci si to skutečně myslí


Jak vyřešit vybíjení baterie na iPhonu?

Podle expertů má mnoho uživatelů na svém telefonu aktivní rozličné nastavení, o kterém neví, ale velmi pravděpodobně hodně vybíjí baterii. Může jít o malou funkci schovanou v útrobách nastavení, anebo také o evidentní ždímačku energie. Jaké funkce určitě vypněte?

Pakliže používáte iPhone 14 Pro (Max) nebo iPhone 15 Pro (Max), doporučujeme v nastavení deaktivovat funkci Always On. Stačí zamířit do Nastavení => Zobrazení a jas => Trvale zapnutý displej a úplně dole vypnout přepínač.

Apple iPhone 15
Zdroj: Thai Nguyen / Unsplash

Další rady a tipy

Když už jste v nastavení, sluší se uvést několik dalších tipů a triků. V nastavení Zobrazení a jas aktivujte přepínač Automaticky úplně nahoře, který bude přepínat mezi tmavým a světlým režimem zobrazení. Doporučujeme také zapnout True Tone, vylepšenou variantu automatické regulace jasu.

Následně zamiřte do nastavení Baterie a zkontrolujte si, jaké aplikace vám nejvíce vysávají baterii. Všimněte si hlavně těch, které uvádí „Aktivita na pozadí“, protože ty do značně míry ždímou váš akumulátor, i když je aktivně nepoužíváte.

Nejčastěji jde o sociální sítě: Facebook, Messenger, WhatsApp, Instagram a podobně. Při vašem pátrání však můžete objevit i další aplikace, které vám výrazně vybíjí baterii. Tyto aplikace buď omezte, anebo rovnou odstraňte.

Zdroj náhledové fotografie: tockSnap / Pixabay, zdroj: BGR

Total
0
Shares