Apple iPhone 15

Je iPhone 15 nejhorším iPhonem poslední doby? Zákazníci si to skutečně myslí

  • Zákazníci iPhonu 15 nejsou spokojení se svým nákupem
  • Nejhorší z celé čtveřice je prý iPhone 15 Pro
  • Lidem vadí rozměry, výdrž i absence skutečných inovací

S aktuální generací iPhonu 15 je spokojených rekordně nejméně zákazníků za poslední roky. Vyplývá to z průzkumu, který vypracovala společnost PerfectRec. Navazuje přitom na studii z října loňského roku.


Nepřehlédněte: Uživatelé iPhonů jsou v úžasu! O tomhle tajném triku s emoji neměli ani tušení


Jak populární je iPhone 15 a 15 Pro?

Tehdy, na podzim 2023, bylo s iPhonem 15 (základní model) maximálně spokojeno 68–77 % zákazníků. V současnosti je to bezmála 80 % zákazníků. Cenově dostupný iPhone 15 tedy na popularitě vyrostl. To stejné mimochodem platí o iPhonu 15 Plus, který je obecně vnímán jako málo oblíbený.

Velmi špatnou statistiku však drží vrcholné provedení iPhone 15 Pro. Menší z dvojice Pro modelů držel v říjnu 71% oblibu u zákazníků. Jeho popularita však volně klesala, nejnižší byla v listopadu, kdy jej chválilo pouze 62,6 % zákazníků. Informace z ledna 2024 hovoří o 66 % maximálně kladných recenzí.

Doplníme, že iPhone 15 Pro Max v říjnu bodoval u 77,2 % zákazníků, dnes je to však 72,5 %. Potvrzuje se tedy podobný trend z loňska, kdy k nejoblíbenějším telefonům celé série patří základní model a provedení Plus.

Graf oblíbenosti iPhonu 15
Zdroj: PerfectRec

Slabá výdrž, málo inovací…

Co se zákazníkům na iPhonu 15 Pro tolik nezamlouvá? Podle PerfectRac jde o kombinaci mnoha faktorů. Největší procento nespokojených zákazníků lamentuje nad nedobrou výdrží baterie.

Lidé také litují toho, že zvolili menší variantu a některým se nelíbí přehřívání. Totálně největší procento zákazníků si však stěžuje na mrzké inovace v porovnání s řadou iPhone 14. Jak to máte vy, jste spokojení s iPhonem 15, nebo byste radši přešli na jiný smartphone?

Zdroj náhledové fotografie: Thai Nguyen / Unsplash, zdroj: PerfectRac

Total
0
Shares