iPhone 14 Pro

Kdy vyjde iPhone 15? Klíčové datum prozradil respektovaný novinář

  • Premiéra špičkových iPhonů se blíží
  • Kdy se nových telefonů dočkáme?

Společnost Apple datum premiéry chytrých telefonů řady iPhone 15 stále tají, ovšem zahraniční média už mají jasno. Pokud výrobci nespadne nějaký klacek pod nohy, měli bychom novinky vidět už v září.


Nepřehlédněte: Xiaomi má rekordní televizor. Měří 2,5 metru a nabízí jen ty nejmodernější technologie


iPhone 15 dostane 48Mpx fotoaparát

Mobilní svět už se pomalu začíná upírat pozornost k dalšímu nejbližšímu důležitému datu. V něm se totiž odehraje premiéra řady iPhone 15 od společnosti Apple. Podle dostupných informací už je v podstatě jasné, že by dnem D mělo být úterý 12. září, případně středa 13. září, informuje server AppleInsider.

Mark Gurman v nedělním zpravodaji Power On pro agenturu Bloomberg navíc podotkl, že mu bylo řečeno, že iPhone 15 bude uveden do prodeje kolem 22. září.

Apple představuje nové iPhony v září už od roku 2012. Výjimkou byl jen rok 2020, kdy kvůli koronavirové pandemii premiéru odsunul na říjen. Termíny lze odhadnout. Sice to není zcela výhradní pravidlo, ale většinou se premiéra odehraje druhé úterý či druhou středu v září. V poslední době to byly spíše úterky.

iPhone 14 Pro
Zdroj: Apple

Jakou budou mít telefony výbavu?

Podle známého novináře budou telefony iPhone 15 Pro a Pro Max vybaveny displeji s technologií LIPO (low-injection pressure over-molding), díky které bude možné zúžit rámečky kolem obrazovky na pouhých 1,5 mm oproti 2,2 mm u modelů iPhone 14 Pro (Max).

Pokud si vzpomínáte, displej s technologií LIPO se poprvé objevil v chytrých hodinkách Apple Watch Series 7 a letos jej Apple nasadí i ve svých chytrých telefonech a tabletech iPad.

Pro základní modely iPhone 15 a Plus bude velkou novinkou zavedení chytrého výřezu, tzv. dynamického ostrova (Dynamic Island). Základní modely se také dočkají významných vylepšení fotoaparátu a získají procesor A16 z loňských iPhonů 14 Pro (Max), zatímco letošní prémiové varianty přejdou na supermoderní třínanometrový čip A17.

Zdroj náhledové fotografie: Thai Nguyen / Unsplash, zdroj: AppleInsider

Total
0
Shares