Raketa

K Zemi se řítí vysloužilá čínská raketa velká jako panelák. Jih Evropy je v ohrožení, varují experti

  • Už zase! Trosky čínské rakety míří nekontrolovaně k Zemi
  • Čína opět doslova spoléhá na taktiku „nějak to dopadne“

Čínský vesmírný program již potřetí za poslední dva roky vyslal na oběžnou dráhu velký modul, aby rozšířil svou vesmírnou stanici Tchien-kung, a to pomocí rakety Dlouhý pochod 5B, která bohužel nemá dostatečné technické vybavení k tomu, aby provedla řízený návrat a navedla se k bezpečnému dopadu do odlehlé části oceánu.


Nepřehlédněte: Netflix spustil nový tarif s otravnou reklamou. První recenze dokazují, že to není totální katastrofa


Na hlavu nám padá čínská superraketa

Místo toho se znovu očekává, že střední část nosné rakety o hmotnosti přes 23 tun z velké části shoří při průletu atmosférou. Je však pravděpodobné, že některé větší kusy a další úlomky přežijí celou cestu až na povrch.

V současné době se podle předpovědí společnosti Aerospace Corporation, která sleduje návraty kosmických objektů zpět na oběžnou dráhu, očekává, že k pádu trosek dojde již během následujících hodin, tedy dnes odpoledne.

Agentura nechce nic ponechat náhodě a raději již vydala varování, že existuje pravděpodobnost, že trosky nosné rakety dopadnou v oblasti severního Portugalska, Španělska nebo jižní Itálie.

Raketa
Zdroj: WikiImages / Pixabay

Nikdo neví, jak to dopadne

Raketa Dlouhý pochod 5B byla začátkem týdne použita k vyslání laboratorního modulu Meng-tchien, třetí a poslední části vesmírné stanici Tchien-kung (Nebeský palác), na kterou Číňané spoléhají v budoucím výzkumu vesmíru. Nosná raketa je velká zhruba jako desetipatrová budova a budí respekt.

Podobné komplikace provázejí návrat čínského nosiče pokaždé, když odstartuje do vesmíru. Vloni dopadla její vyhořelá střední část do Indickém oceánu a v červenci letošního roku se rozpadla nad Malajsií, Indonésií a Filipínami.

Zdroj náhledové fotografie: WikiImages / Pixabay, zdroj: CNET

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Čínský svině,stejný dementi jako Rusáci. Vyhubit co nejdřív.

Comments are closed.