Jetson ONE

Jetson One je osobní dron, se kterým odletíte do práce. Domů vám přijde v krabici

  • Velký dron místo osobního auta?
  • Minivrtulník Jetson se naučíte ovládat za den

Jezdit do práce městskou hromadnou dopravou, na koloběžce nebo autem je velká nuda. Napadlo vás někdy, že byste si tam mohli jednoduše zaletět? Vůbec nepřeháníme. Jetson ONE je skvělý dron pro osobní přepravu, který vám přijde poštou ve větší krabici a sami si ho složíte.


Nepřehlédněte: Hackeři z Anonymous se pochlubili ničivým útokem, ukradli informace o ruských vojenských dronech


Dron místo auta? Proč ne!

Jetson je původně polský startup, který se přesunul do Švédska. Stojí za ním Peter Ternström a hlavně specialista na drony Tomasz Patan. Jetson ONE, jak se dron jmenuje, prošel v průběhu let stovkami hodin zkušebních letů a řadou vylepšení, takže firma Jetson nedávno spustila jeho sériovou výrobu. Zájem o stroj byl tak obrovský, že jsou první kusy beznadějně vyprodané. Objednávat můžete až na rok 2023.

Jetson One má pořádný výkon

Dron pro osobní přepravu od Jetsonu má osm vrtulí umístěných na čtyřech ramenech o výkonu 88 kW (118 koní). Je to v podstatě jedno sportovní sedadlo zavěšené na rámu z hliníku a uhlíkových vláken, které se může pohybovat rychlostí až 102 km/h.

Letový čas na akumulátor je 20 minut, poté dron musí k nabíječce. Pro maximální bezpečnost pilota Jetson ONE disponuje senzory LiDAR na monitoring terénu, které hlídají hrozbu kolize s překážkou, např stromy, ale pokud by přece jenom k něčemu došlo, je připraven vystřelovací padák, který vás snese bezpečně na zem.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jetson (@jetsonaero)

Kolik stojí?

Přednosti dronu jeho tvůrce Tomasz Patan demonstroval v nejnovějším videu, kde ukázal, jak se snadno dostal do práce. Nemusel řešit žádné křižovatky a dopravní zácpy. Prostě nasedl do kokpitu, chytil se kniplu a letěl. A závěrem asi vůbec to nejdůležitější, což je cena dronu. No, není to žádná láce. Výrobce si ho cení na 92 tisíc dolarů, v přepočtu asi 2,2 milionu korun.

Zdroj náhledové fotografie: oficiální tisková zpráva Jetson AB / SWN, zdroj: DailyStar

Total
0
Shares