Hydro Attack, Seabreacher

Jediný žralok, který žere benzin! Seabreacher vypadá jako stíhačka a skáče metr nad hladinu

  • Člun Seabreacher vás v ohromné rychlosti vezme i pod hladinu
  • Hydro Attack slibuje zážitek srovnatelný s letem ve stíhačce

Na první pohled vypadá jako mocný mořský predátor, který se vynoří z vody, aby se vrhl na nic netušící kořist. Jenže když se na něj podíváte zblízka, zjistíte, že se jedná o křížence mezi torpédem a stíhačkou, který naštěstí nekouše.


Nepřehlédněte: Umělá inteligence nakreslila poslední selfie, až svět ovládnou roboti. Obrázek vás k smrti vyděsí


Sportovní ponorka s mrštností žraloka

Seabreacher jezdí rychlostí až 80 km/h. Dokáže divočit nad hladinou, tak se i potopit a když dostatečně akceleruje, tak vyskočit podobně jako žralok. Může se také za jízdy naklonit o 90 stupňů doprava a doleva. „Ponorka to ale není. Na dno se nepotopíte,“ tvrdí majitelé novozélandského podniku Hydro Attack Lee Exell a David Lynott.

Jezdí rychlostí až 80 km/h

Výkon Seabreacheru propůjčují spalovací motory, které ke svému provozu potřebují vzduch dodávaný horní ploutví – v podstatě je to speciální šnorchl. Pod vodu se tedy člun může ponořit jen na chvíli, a to maximálně do metrové hloubky. Pokud pilot zamíří ke dnu, motory se vypnou a člun s posádkou vyplave na hladinu.

„Z našeho kotviště v centru Queenstownu vás vezmeme na adrenalinovou prohlídku ohromujícího jezera Wakatipu. Pohodlně se usaďte do nejmodernějšího kokpitu našeho poloponorného žraloka a připravte se na to, že budete cítit přetížení jako ve stíhačce,“ tvrdí autoři projektu.

Případní zájemci o nezapomenutelný zážitek mohou vybírat z šesti člunů. Naposledy společnost Hydro Attack do své flotily přidala nádherný model připomínající žraloka leopardího. A cena zhruba patnáctiminutové adrenalinové jízdy? V přepočtu asi 2 200 korun.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem Hydro Attack, zdroj: Daily Star, Hydro Attack

Total
0
Shares