UFO

Je Země nudná a bez známek inteligence? NASA naznačila, proč nás zatím mimozemšťané nekontaktovali

  • Jsme ve vesmíru sami a pokud ne, proč se ještě neukázali?
  • Jedním z možných vysvětlení může být, že o nás nemají zájem

Nová studie naznačuje, že mimozemšťané mohou mít zájem pouze o kontakt s technologicky nejvyspělejšími planetami a Země pro ně tak nemusí být vůbec zajímavá. Lidstvo vysílá signály do vesmíru teprve od 30. let dvacátého století a nejstarší rádiové signály ani nebyly vysílány cíleně, takže jsou pravděpodobně natolik zakódované, že by je jiná civilizace ani nemusela být schopna rozluštit.


Nepřehlédněte: Máme ji, hlásí vědci! Webbův teleskop pozoroval 1,4 miliardy let starou „kovovou“ galaxii


Buď stále čekají nebo nás neberou vážně

Článek publikovaný ve vědecké databázi arXiv naznačuje, že inteligentní mimozemšťané nemusí považovat planety, na kterých se vyskytuje život, za příliš zajímavé. Pokud se život vyvinul na mnoha planetách v galaxii, pak se budou zajímat spíše o ty, které vykazují známky nejen biologie, ale také vyspělé technologie, tvrdí vědec Amri Wandel z Hebrejské univerzity v Jeruzalémě, který spolupracuje s NASA.

Jeho studie se zabývá Fermiho paradoxem, který tvrdí, že vzhledem ke stáří vesmíru je pravděpodobné, že inteligentní mimozemšťané již vyvinuli cestování na velké vzdálenosti a proto už někdy Zemi navštívili. Skutečnost, že o tom dosud nic nevíme, může být důkazem, že v galaxii Mléčná dráha žádný jiný inteligentní život neexistuje.

UFO, UAP
Zdroj: Albert Antony / Unsplash

Mimozemšťané (zatím) nemají zájem

Pokud je však život v Mléčné dráze naprosto běžný, vyspělé civilizace pravděpodobně mnohem více zajímají technologie. Země vysílá rádiové vlny do vesmíru teprve několik desetiletí. Teoreticky tyto signály dosud dorazily jen k 15 000 hvězdám a jejich obíhajícím planetám, což je jen nepatrný zlomek ze 400 miliard hvězd v naší domovské galaxii.

Dosavadní výzkumy naznačují, že v okruhu 50 světelných let od naší planety se možná nenachází žádná civilizace. Amri Wandel nicméně věří, že ke kontaktu lidstva s jinou vyspělou civilizací jednou určitě dojde. Za našeho života s tím ale raději nemáme počítat.

Zdroj náhledové fotografie: Pawel86 / Pixabay, zdroj: Daily Star, LiveScience

Total
0
Shares