Telefon, výměna baterie

Je Samsung kolenovrt? Brzy prý odstraní nabíječku z balení i těch nejlevnějších telefonů

  • Chybějící nabíječka v balení nového telefonu?
  • Žádný problém! Brzy jsi nedostanete ani k levnému mobilu

Apple před třemi roky zavedl poměrně rozporuplný trend, když z balení iPhonů odstranil nabíjecí adaptér a sluchátka. Výrobci zařízení s Androidem se mu smáli, ale po nějaké chvíli zjistili, že je to dobrý způsob, jak ušetřit, a příslušenství zmizelo i z krabiček jejich smartphonů.


Nepřehlédněte: Na stará kolena znovu do autoškoly? EU plánuje, že zpřísní držení řidičáku pro seniory


Nabíječka? Bejvávalo

Aktivní v tomto směru je zejména jihokorejský Samsung, který se novému trendu přizpůsobil téměř přes noc a nyní chystá další odtučňovací kůru. Z informací vlivného insidera Ahmeda Qwaidera vyplývá, že brzy upraví obsah balení i velmi levných telefonů.

Sice dosud oficiálně nic nepadlo, ale mělo by se to např. týkat základního smartphonu Galaxy A14. Pokud se tato informace potvrdí, bude jen otázkou času, kdy Samsung napodobí ostatní producenti mobilů s operačním systémem Android.

Příroda na prvním místě

U svých prémiových telefonů korejský výrobce argumentuje tím, že uživatelé nepotřebují nutně nový adaptér, vystačí si s nějakým starším. Spousta lidí navíc podle něj rychlost nabíjení vůbec neřeší.

Nesouhlasíme. Je to relativní argument. Dost mladých tohle právě řeší – nechtějí čekat hodiny, než se jejich mobil nabije. Nehledě na to, že už kvůli možným komplikacím (reklamace) musíte mít přece originální nabíječku. Ne vždy takovou máte v šuplíku.

Takže co? Takže si ji kolikrát raději koupíte. Výrobci si sice mnou ruce, jak šetří životní prostředí, ale v konečném důsledku je to ve stylu střílení špuntovkou proti jedoucímu vlaku = efekt nulový. Určitě je super být zelený, ale přitlačili bychom jinde.

Zdroj náhledové fotografie: pvproductions / Freepik, zdroj: SamMobile

Total
0
Shares